Микита Кожум’яка: рекомендовано до перегляду

Що спільного у «Хобіта», «Володаря перснів» та першого українського 3D мультфільму «Микита Кожум’яка»

В фільмі є все, що потрібно аби дитина була у захваті — головний герой, з яким себе будуть ототожнювати маленькі глядачі, сили зла, з якими він героїчно розпочинає боротьбу та подорож у чарівний світ. Все, як радять найкращі батьки.

Але нас у Fathers’ Club найбільше вразило те, як подана в мультфільмі тема відносин батька і сина. Тато головного героя — кремезний Кирило Кожум’яка постійно повторює сину, що сила не в м’язах, а в серці і характері. В епізоді, коли маленького Микиту намагаються збити з пантелику кілька привидів, саме настанови батька допомагають головному герою не потрапити у пастку. Привид у вигляді тата намагається принизити Микиту, довести, що він слабкий і не зможе перемогти. Іншими словами, поводить себе так як погані вчителі в школі чи, скажімо так, не дуже відповідальні батьки. Але справжній батько Микити любить сина і вірить в нього — саме тому Микита зрозумів, що привид, хоч і схожий на тата — насправді зовсім не тато.

Звичайно, українському кінематографу ще далеко до Голівуду. Є кілька епізодів, які явно запозичені — наприклад повітряний змій у вигляді дракону —  зовсім як у «Хобіті» і трохи нагадує своїх родичів з мультфільму «Як приборкати дракона». Хоча навряд чи це недолік — яким ще бути драконам у дитячому кіно?

Основна ідея стрічки повторяє одну з ідей «Володаря перснів» чи «Хобіта». Сильною людиною робить не фізична, а духовна сила. Іноді найсміливіші вчинки може вчиняти той, хто на перший погляд здається маленьким та слабким. В цьому сенсі Микита Кожум’яка є таким собі українським варіантом Більбо чи Фродо Бегінса. І за повторення цього важливого для дітей меседжу — окрема подяка сценаристу та режисеру фільму.

А фінал стрічки  зроблено з натяком на другу серію. Що ж, чекатимемо від творців продовження та бажаємо їм натхнення!