Здоров'я

12 психологів-чоловіків, на яких варто підписатися

Звертатися по консультацію до психолога тепер стало модно. Але більшість таких фахівців – жінки. Чоловіки серед психологів поки трапляються рідко. Однак вони є, багато хто веде свої блоги в соціальних мережах або власні сайти. Хто з них може бути цікавим та корисним?

З цим питанням ми звернулися до експертів, які вже виступали на сторінках “Батьківського клубу”. Найчастіше серед «психологів-чоловіків» називали цих людей.

Роман Мельниченко – засновник Центру партнерських відносин Persona, психолог, психотерапевт. Окрім особистих консультацій проводить великі події — фестиваль «Точки стосунків», на яких виступають психологи зі світовим ім’ям, такі як Френк П’юслік, Джеймс Холліс або подружжя Уйанхолди. Роман також проводить дні відкритих дверей у центрі Persona та розміщення. Разом із психологами свого центру робить кілька тривалих он-лайн груп «Точки дотику» — про відносини та «Точки достатку» — як підвищити доходи. На власній сторінці психолог часто проводить безкоштовні вебінари та ефіри. Постійний автор популярних сайтів «Новий час» та «ТСН».

Олександр Печерський –  психолог та коуч. Його спеціалізація — наставництво для чоловіків, розвиток чоловічих якостей, самодисципліни, впевненості у собі, здатності досягати цілей. Веде свій сайт, надає особисті консультації. «Стійке позитивне мислення – це одна з ключових вершин саморозвитку. Якщо людина говорить про позитивне мислення без позитивного світогляду, без розвиненого внутрішнього стрижня, сміливості, сили волі, самодостатності, самодисципліни та фізичного тонусу — це або ілюзія, або фальшивий оптимізм», — вважає Печерський.

 

Андрій Жельветро — засновник унікального для України освітнього проекту «Фундамент» — це тримісячний курс розвитку мужності. Надає також особисті консультації. Опублікував кілька книг про маскулінність, веде свій сайт та сайт проекту «Фундамент». «Не шукайте від жінок підтримку! Коли ви починаєте її просити про те, щоб вона у вас повірила і підтримала в якомусь починанні, то ви просите її про те, щоб вона стала вашою милицею! Ви ж не світ перевертаєте, правда? Ви просто хочете щось у житті змінити. Може, кав’ярню відчинити. Або накопичити гроші для покупки машини. Так от, якщо жінка бачить, що ви постійно потребуєте її віри та підтримки, то вона починає сприймати вас як слабкого чоловіка. Згодом вона перестане вважати вас сильним, перестане хотіти сексу з вами та втратить повагу. Ви ж цього не хочете, правда?», — пише психолог в одній зі своїх статей.

Ден Дубравін – засновник «Школи емоційного інтелекту», психолог, автор двох книг – «Психологія емоцій. Почуття під контролем» та «Управління гнівом». Проводить багато тренінгів з управління емоціями. «Для того, щоб використовувати електричний струм, не обов’язково знати його походження. Однак при невмілому зверненні з ним можна завдати шкоди як собі, так і оточуючим.

Кожного хоч раз у житті било струмом, правда? Почуття – це теж енергія, яка потребує особливого ставлення до себе. Тому для ефективного управління почуттями необхідно розуміти механізми їх походження та динаміку розвитку», – пише Дубравін в одній зі своїх книг.

Олександр Поповський – 43 роки, психолог, гештальт-терапевт, супервізор (консультує навчаючого психотерапевта). Основна спеціалізація — конфлікти та кризи в парах та сім’ях, допомога дітям та підліткам, індивідуальна та групова робота, вихід із неврозів та депресій.

Будучи високочутливою людиною, він навчився бачити сприйняття інших та допомагати їм долати труднощі. “Ваше життя було дано вам, щоб ви пройшли свій шлях. І ніхто, навіть найрідніша людина, не має права вирішувати та переконувати у тому, що буде правильно для вас”, — вважає Олександр Поповський.

У його блозі можна знайти статті на різні теми: від страху бідності до вміння вибирати свої пріоритети, а не опинятися у пастці чужих очікувань, від стосунків у парі та з родичами до виходу з самотності.

Сергій Богданов – психолог, психоаналітик, Dr. scient. med. Віденський медичний університет, медіатор. Консультує та керує групами особистісного розвитку 15 років. Професійне навчання отримав у IPA (Міжнародній психоаналітичній асоціації). Працював у Віденській психоаналітичній амбулаторії. Вів групи для дітей, які пережили події, що травмують (війну, втрату близьких, домашнє насильство).

На своєму сайті психолог відповідає на запитання: чому дитина гіперактивна, а також дає анонси тренінгів про емоційне та сексуальне виховання дітей.

Читайте також: 7 чоловічих помилок у вихованні дітей

Андрій Злотніков (Київ) – 39 років, психолог, психотерапевт, бізнес-тренер, директор департаменту роботи з персоналом. 15 років консультує у сфері відносин сімей та організацій, автор проекту з психології. Спеціалізація – психодрама. Працює з дорослими, підлітками та парами.

Андрій допомагає розібратися в ситуаціях нерозуміння та конфліктів з оточуючими, співвідношенням між зробленим і не зробленим у житті, труднощами, пов’язаними з пошуком партнера, подолання рутини та нудьги у кар’єрних питаннях. Виступає як спікер на професійних конференціях та як гість на телеканалах. А також веде блог із психології у ТСН (канал 1+1).

У своєму блозі торкається теми самотності нарцисів, лайфхаки особистісного зростання, теми сексу у шлюбі та зради, стосунки з колегами та ін.

Петро Холявчук (Київ) – 41 рік, директор Київського Інституту Тренінгу, тренер, психотерапевт у методі «особистісно-центрована психотерапія». Спеціалізація – індивідуальна робота, групи особистісного зростання, сімейне та подружнє консультування.

На його сайті можна знайти не лише публікації, а й перелік питань, з яких він консультує. А це такі невирішені теми: затягування прийняття рішень, пригнічений настрій, важкі обставини (тяжка хвороба, розрив стосунків, втрата близьких), невпевненість в окремих ситуаціях.

Дмитро Карпачов (Київ) – практичний психолог та телеведучий. Напевно, найвідоміший в Україні психолог-чоловік. Його аудиторія у Facebook – понад 0,5 млн. читачів. Консультує з питань виховання дітей та стосунків у сім’ї. За рік (2016-2017) його канал youtube стрімко зріс до 102 тис. передплатників. Широку популярність Дмитро отримав після шоу “Дорога, ми вбиваємо дітей” на телеканалі СТБ. З 2013 року Дмитро проводить тренінги, веде сайт з корисними порадами про виховання.

Ігор Погодін (Київ) – 43 роки, психолог, гештальт-терапевт. Веде тренінги та семінари з 1999 року. Бути справжнім і жити прямо тут і зараз, радіти кожному дню незалежно від того, чим він наповнений — це один із напрямків, якому приділяє увагу тренер. А ще він навчає інших психологів консультуванню. На сайті розміщено розклад тренінгів. А на каналі Pogodin Academy — 4,6 тис. передплатників.

Читайте також. Постійна втома і нічого не хочеться робити

В’ячеслав Вето – веде психологічні консультації з 2006 року, працює у гештальт-підході. Напевно, найбільш багатодітний із психологів у цьому списку — В’ячеслав виховує п’ятьох дітей. Мабуть, саме тому багато й цікаво пише про батьківство та стосунки. Гранично щирий у своєму блозі на Facebook, ділиться історіями своєї сім’ї та дитинства.

 

Михайло Литвак – психотерапевт і письменник, тренер семінарів та вебінарів. Автор книг «Принцип сперматозоїда», «Психологічне айкідо», «Командувати або підкорятися», «Як продати себе дорого» та ін. На його сайті можна знайти і статті, і книги. Основна тема, яку транслює Михайло Литвак — брати відповідальність за своє життя, перестати скиглити та згадати закладені природою інстинкти переможця. Автор вважає, що принцип сперматозоїда (переможця) є у кожній людині, інакше б вона не народилася. Отже, треба й надалі долати перешкоди, хоч би якими вони були. У співавторстві з М. Литваком вийшли книги і на інші теми, у тому числі й про успішне працевлаштування, та вміння ладнати з підлітками, бути ефективними начальником чи підлеглими. «Крос-клуб» — ще один спільний проект, мета якого — освоїти філософію переможців.

Текст написано за участю Владислава Головіна.

Читайте також. Сім етапів чоловічої ініціації

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image