Позиция

Рейтинг family-friendly компаній України

В яких компаніях створені кращі умови роботи для працівників, які вирішили стати батьками? Щоб з’ясувати це, ми збирали інформацію з кількох питань:

Чи є премія в зв’язку з народженням дитини, чи сплачує роботодавець медичну страховку для працівника чи членів його родини, чи дає можливість працювати з дому, чи є інші види позитивного ставлення до родин (сплата роботодавцем дитячого відпочинку чи дитячий простір в офісі).

Всього ми надіслали більше 200 запитів до компаній, які входять в список найкрупніших в Україні за версією Forbes. Отримали лише 24 відповіді. Може, решті нема чим пишатися, а може просто пі-ар відділи були дуже заклопотані. Тому ми розуміємо, що це перша спроба публікації рейтингу, яка поки ще не відображає всієї картини. Ми віримо, що є компанії в яких умови для батьків не гірші ніж в переможцях рейтингу, але відповідей від них ми не отримали.  В будь-якому разі ми сподіваємося, що цією публікацією ми привернемо увагу до важливого питання мотивації татусів та матерів і для наступного рейтингу кількість відповідей буде значно більша.

Як ми рахували?

За наявність кожного показника ми давали один бал. З компаній, які набрали максимальну кількість балів, ми виділяємо ті, де умови краще. В цьому випадку «краще» вимірювалось розміром премії при народженні дитини.  Таким чином з 24 компаній ми залишаємо 16 компаній, які розділені на 12 місць. (Тому що в кількох випадках показники збігались і деякі  компанії ділять один рядок в рейтингу)

Попередній ретинг виглядає так:

1-е місце — Carslberg Ukraine

Працівники Carlsberg, які стали батьками, отримують 12 000 гривень – це найбільший показник по Україні. Є і медична страховка для працівників, а для дітей – вже за власний кошт, але за пільговими тарифами. Крім цього, діти співробітників «мають можливість їздити в літні табори  з повною або частковою оплатою путівки компанією».

2-ге місце — Київстар

Є і медична страховка для працівників, і премія при народженні дитини. Більше того, є екскурсії, майстер-класи, інтерактивні ігри для малечі та програми профорієнтації для дітей від 14 до 18 років. Тобто компанія набрала 3 бали за нашою методикою . Одна з найбільших премій при народженні.

Сімейне свято для дітей працівників Київстар

3-те місце. Хенкель Україна

Компанія сплачує поліси медичного страхування не тільки для працівників але і їх дітям віком до 6 років. Є також розважальні заходи на території офісу з залученням дітей співробітників. Розмір премії при народженні дитини – 10 000, але після відрахувань та податків він складає 8050 гривень, повідомили нам в компанії.

4-е місце – Vodafone та Erns and Young (Компанії обрали однакову кількість балів)

Ernst and Young

Є медична страховка та гнучкий графік роботи для працівників, які стали батьками. Працює також і Клуб активних батьків, який проводить спортивні та розважальні заходи для співробітників та її дітей.

Vodafone

Нема премії в зв’язку з народженням, але є багато іншого і дуже цінного для родин. Це і можливість роботи з дому або гнучкий графік роботи в офісі, і медична страховка і розвозка від офісу додому і знижки на зв’язок та на обід в офісному кафе. Крім того, в офісі компанії обладнано дитячий простір.

Дитяча кімната в офісі Vodafone Ukraine

5-те місце — Nestle Україна

Є премія для працівників, які стали батьками – три мінімальні зарплати, тобто 11 169 гривень. До речі, мінімальна зарплата кожного року індексується, тому за цим показником через рік компанія можна посісти перше місце. Є знижка на медичні поліси та лояльне ставлення до початку та кінця робочого дня. Ви можете запізнитися на годину чи піти на годину пізніше з роботи, якщо в інший день відпрацюєте цей час. «Це дозволяє співробітникам, які є батьками відвозити дитину до школи, садочку чи лікарні», — вважають в компанії.

6-те місце — Metro Cash and Carry Україна

Є премія для працівників, які стали батьками. Крім цього, компанія сплачує 55% вартості медичного страхування для дітей працівників – такого немає в жодній компанії з нашого рейтингу. Дітей також запрошують на різні корпоративні свята, адже це є «стимулом для батьків провести час зі своїми дітьми та розказати їм про свою роботу».

7-ме місце — Укргазвидобування

Найбільший виробник газу в Україні сплачує 3000 гривень молодим матусям чи татусям. Крім цього, працівники можуть придбати своїм дітям путівки в літні табори за 5% вартості.

8-ме місце – Укртрансгаз

Батьки отримують близько 2700 при народженні дитини. Крім цього, можна придбати путівку в дитячий табір за 10% вартості.

9-те місце Сентравіс

Є премія та медична страховка для працівників. Є також і сімейні святі «тато, мама і я – спортивна сім’я, але лише раз на рік.

10-те місце — Укрнафта

Найбільший виробник нафти в Україні (так, у нас є поклади нафти, якщо ви це не знали!) виплачує премію в зв’язку с народженням дитини вже 18 років. З 2007 року вона складає 1500 гривень. Крім цього, в минулому році 2250 дітей працівників компанії відпочивали в таборах за рахунок роботодавця (в середньому Укрнафта сплатили по 6000 гривень за відпочинок кожної дитини).

11-те місце —  Ашан Україна, BASF та Microsoft Україна (Компанії обрали однакову кількість балів)

Ашан Україна

В компанії нема премій батькам. Але є медична страховка і  щомісячні зустрічі для дітей та батьків — майстер-класи, розваги та спілкування.

Дитяче свято в «Ашан Україна»

В компанії нема премій батькам. Але є медична страховка і  щомісячні зустрічі для дітей та батьків — майстер-класи, розваги та спілкування.

BASF

Є премії при народженні, але її розмір компанія чомусь не розголошує. Є також медичне страхування для найближчих членів сім’ї співробітника – роботодавець компенсує половину витрат на медичне страхування.

Microsoft Україна

Є виплата батькам, щоправда її суми компанії не вказує. Батьки також можуть працювати з дому. Компанія також сплачує 100% зарплати на протязі 20 тижнів для матусь та на протязі 6 тижнів для татусів. Компанія не вказала розмір премії при народженні, це могло б значно підвищити її місце в рейтингу.

 12-те місце Нібулон та Укравто (Компанії обрали однакову кількість балів)

Нібулон

Одна з найбільших аграрних компаній країни запровадила премію з народження дитини у працівників ще в 1991 році, коли фірма була заснована. Батько чи мати – незалежно від того, хто працює в компанії, отримують 2000 гривень.

Укравто

Є премія з нагоди народження дитини — 2000 гривень. Медичних страховок немає. Дуже дивне правило компанії —  «передбачено неробочий оплачуваний день 1 вересня для батьків, які виховують дітей віком з 1 по 4 класи включно».

Далі компанії, які набрали по одному балу чи не набрали жодного (за алфавітом):

Банк «Аваль»

Один з найбільших банків країни. Медичне страхування пропонується лише деяким працівникам – як вид заохочення. Премію батькам не сплачують. Є дуже дивне правило профспілки центрального офісу – сплачують 6000 гривень за кожну дитину, але при народженні двійні. Народження одної дитини, судячи з цієї ідеї, не потребує заохочення.

Енергоатом

Компанія, яка керує всіма чотирма атомними електростанціями. Премія батькам є, щоправда, ї розмір у відповіді на вказано. Медичного страхування немає.

КЛО

Це, напевно, єдина вітчизняна компанія на ринку рітейлу пального. Премій по народженню немає, знижок на страховку – також. Єдиний прояв лояльності по відношенню до батьків – керівники «лояльно ставляться до потреб у додаткових вихідних днях чи відсутності на робочому місті».

Кредобанк

Працівники можуть придбати медичну страховку за власний кошт, але за корпоративними тарифами – тобто дешевше, ніж якщо купував би, не працюючи в банку.

ОТП Банк

В ОТП Банку родинам пропонують пільговий тариф на медичну страховку. Премію після народження дитини не сплачують, кажуть, що «інвестують кошти в оклади наших працівників». Хоча дивним є використання терміну «інвестувати», коли йдеться про найману роботу.  З інших активностей – двічі на рік футбольні чемпіонати, які «проходять у форматі сімейних свят». Є щ екскурсії по банку для дітей працівників з «елементами тренінгових активностей».

Приватбанк

В найбільшому банку країни працівники можуть приводити дітей на роботу – щоб показати — де та як вони працюють. Є екскурсії по банку для дітей працівників, квести, покази фільмів в головному офісі для дітей. В кількох містах – Дніпрі, Чернігові та Миколаєві підлітки вже можуть стажуватися в банку.

Укравіт

Передбачена медична страховка для працівників, але нема інших видів позитивного ставлення до батьківства. Премію при народженні дитини можуть дати лише якщо це «власна ініціатива керівництва», але це не правило.

Group DF

Один з найбільших роботодавців в країні – кілька підприємств з виробництва добрив, агроферми і т.д. Є безкоштовне медичне страхування для працівників та знижки на поліси для родичів. Премій по народженню немає, дитячі свята проводились дуже давно — в 2013 році.

System Capital Management

Керуюча компанія всьома активами найбагатшої людини України – Ріната Ахмєтова. Є медичні страховки для працівників з дуже великим покриттям — 750 000 гривень. Премій батькам немає, інших заохочень – теж.

P.S. Фото після заголовку — дівчинка на екскурсії в офісі компанії «Київстар». 

Подпишитесь на рассылку чтобы каждый день получать в свой почтовый ящик оригинальные статьи и советы экспертов.
↓ Получите лучшее от нас прямо в свой почтовый ящик


    form_image