Featured

Як ми мандрували українськими Сейшелами разом з дітьми

Це був наймасовіший сплав батьків та дітей в історії Батьківського клубу. 11 екіпажів байдарок,  по двоє-троє дітей на кожного батька. Тому що за форматом нашого проекту Fathers’ Camp ми подорожуємо лише батьками, без матерів. Ми це робимо з кількох важливих причин. По-перше, наші кохані жінки мають змогу провести час наодинці чи в компанії подруг та перепочити від піклування про дітей чи родину. По-друге, ми для себе та для всіх доводимо, що чоловіки дуже добре вміють поводитися з дітьми і руйнуємо стереотип про те, що “діти — це бабська справа”. 

Для нової подорожі Fathers’ Camp ми обрали одне з самих красивих місць в Україні — острів Джарилгач поблизу Скадовська. За його красу його часто називають “Українські Сейшели”. Аби спочатку перевірити місцевість ми спершу обливли острів без дітей, в суто чоловічий компанії. А вже потім вирушили разом з малечею. 

Острів дійсно виявиявися напрочуд красивим та чарівним. Місцем дикої природи. Кожного дня діти бачили дельфінів, які бавляться біля узбережжя. Білосніжний пісок, прозору воду — це дуже дивно як для Чорного моря, але біля Джарилгача вода прозора ніби ви в Егейському чи Червоному морі. 

І, звичайно, гралися на пляжі. Як же без цього?

Наша подорож почалася в Києві, звідки стартували кілька родин, потім в Херсоні та Скадовську ми підібрали всіх, хто їхав іншими шляхами. І зі Скадовську вже катером — до острову. Там на узбережжі перше випробування — батьки разом з дітьми вчаться збирати байдарки. Під керівництвом інструкторів Батьківського клубу. 

Перший перехід — навколо східного узбережжя острову, де великий пляж та відомі маяки Джарилгача, які діти назвали “Оком Саурона”. 

А ввечері — перша стоянка та перший табір.

Після тривалої подорожі діти вже дуже втомилися та готові були заснути. Але поки чоловіки ставили намети та готували їжу почався дощ. Тобто із “зони комфорту” ми вийшли вже дуже далеко. 

А з ранку біля берегу плавали дельфіни. Це ще одна особливість Джарилгача, або, даруйте місця, які всі називають Українські Сейшели чи Мальдіви. 

Читайте також. Батькі та діти знову грають у футбол.

Після сніданку, коли всі вже перепочили від виснажливого першого дня, було організовано посвячення в Батьківський клуб. Тато має щонайменше одну хвилину простояти в планці з дитиною на спині. На березі моря ця задача виявилася ще складнішою, ніж на твердій землі. Але із задачею впоралися всі новачки. 

Потім ще одне змагання — на цей раз вже для дітей. Плавання на швидкість.  

Наш сплав був у серпні. На Джарилгачі зазвичай не слабкий вітер після обіду на морі,  тому сплав був ще випробуванням на міцність та силу волі для багатьох батьків.  

Ближче до вечора обрали найкращу стоянку — приблизно на середині острову, поруч з невеличкою затокою — ідеальним місцем для купання малечі. Адже діти у нас були різного віку — з 5-ти років і до 16-ти. 

Вечір біля вогнища з гітарою ті піснями тривав довго. Багато хто з малечі засинав прямо на руках у батьків. 

У третій день нова серія пригод. Подорож суходолом по Українським Сейшелам та споглядання фауни Джарилгача . Тут водяться олені та лані, багато хто з дітей вперше бачив таких тварин не з екрану смартфона чи телевізора або в зоопарку. А в їх природних умовах.

Ще одна частина подорожі – трансфер катером з острову до Скадовська.

Кілька вражень від учасників

Гостріше відчув своїх дітей і себе — батьком. Дякую за подію, Макс і усім за співпригоди, ура!

Олександр Степаненко

Вражень море) Дійсно цінно, що провели час з дітьми, і саме в таких умовах. Дякую всім за файну компанію!

Тарас Волошин

Цей похід справив добре враження: море, діти, суппер!

Сергій Гурчанов

На 2021 рік у нас заплановано кілька нових подорожей батьків з дітьми у форматі Fathers’ Camp.

І це буде не лише Українські Сейшели. Ми плануємо нову водну експедицію, похід в гори, виїзди вихідного дня.

Хочете приєднатися до клубу, ходити в походи з нами та якісно проводити час з дітьми?

Тоді заповнюйте анкету на вступ. Чекаємо на вас, Тати!

Читайте також: Як ми провели Fathers Camp

Подпишитесь на рассылку чтобы каждый день получать в свой почтовый ящик оригинальные статьи и советы экспертов.
↓ Получите лучшее от нас прямо в свой почтовый ящик


    form_image