Щороку авторитетний медіа-проект Fatherly обирає кращих батьків США в різних категоріях – спорт, культура, бізнес, інновації та наука. У 2020-му році за версією редакції Fatherly кращим батьком року став відомий актор, батько трьох дітей Метью Макконахі.

Крім того, що він шалено любить своїх дітей, американців він вразив своєю живою участю в боротьбі з пандемією. У соціальних мережах і на телебаченні він постійно виступав із закликом залишатися вдома і не наражати на небезпеку інших людей. Почав проводити он-лайн вечірки в Zoom, загалом всіляко пропагував дотримання карантину.

Ми обрали кілька найяскравіших уривків з інтерв’ю МакКонахі для Fatherly

Що саме класне в тому, щоб бути батьком?

Тепер я безсмертний. Це саме чудове в батьківстві. Тінь, яку я залишу в цьому світі, знаходить контури – через моїх дітей. Тепер ти ніколи не помреш. Я завжди хотів бути батьком. Не просто мати дітей, але бути батьком і виховати людину.

Кожен день вони нагадують, що вони тут. Все, що я можу зробити – це давати їм приклад або трохи підштовхувати. Я можу їм говорити, що не можна торкатися до вогню, але це не спрацює так, якби вони трохи обпеклися. Їм потрібно самим впасти з дерева – але не настільки високого щоб занадто сильно собі зашкодити. Я сподіваюся, що вони знайдуть те, що будуть насправді робити неперевершено. І що вони будуть любити це робити і робити щосили.

Які цінності я хочу передати своїм дітям?

Я хочу, щоб вони були самостійними, сумлінними та впевненими. Я хочу, щоб вони покладалися на власні сили. Я хочу, щоб вони поважали себе та інших. Повага до інших починається з поваги до себе. Я хочу, щоб вони могли довіряти собі і, отже, могли довіряти нам.

Так, є такі явища як карантин, пандемія. Але просто визнаємо, що поки у нас немає іншого вибору – залишатися вдома. Це шанс краще пізнати самих себе як сім’ю. Будемо займатися нашими хобі. Постараємося краще пізнати країну, в якій живемо.

Ще одна річ, якої я хочу навчити своїх дітей. Розуміння цінності відкладеної винагороди. У практичним сенсі це означає, що ти отримаєш те, що ти хочеш. Але пізніше. Зроби домашнє завдання в п’ятницю, і тоді в суботу ти будеш вільний. І коли у вихідний друг покличе тебе гуляти то ти будеш вільний, замість того, щоб відповісти – вибач, я не встиг зробити уроки.

Саме цінності відкладеного винагороди дітей найважче навчити. Діти недавно запитали мене – за що мені дали Оскара. І я відповів: а пам’ятаєте рік з гаком тому ви мене питали – тато, а чому ти так схуд? Чому у тебе шия як у жирафа? Я тоді багато працював. Багато сил витрачав на те, щоб зробити свою роботу чудовою. І через рік з гаком люди оцінили мою роботу і дали мені таку нагороду. І цей приклад спрацював. Інвестуєш сьогодні, кожен день, а винагороду отримуєш в майбутньому. Все що ти робиш кожен день, як ти поводишься з іншими – ти пишеш резюме всього свого життя.