Часті сварки в родині – далеко не завжди ознака того, що пора розлучитися. Іноді це просто кризовий період, який легше пройти, якщо знати чому все не ладиться і як знайти вихід.

 Серед безліч книг про сімейне життя в будь-якому магазині можна просто заблукати. Ми вибрали для вас чотири найрозумніші. 

Іцхак Адізес. «Союз несхожих. Як створити щасливу сім’ю не всупереч, а завдяки вашим відмінностям» 

Книга Іцхака Адізеса «Союз несхожих. Як створити щасливу сім'ю не всупереч, а завдяки вашим відмінностям»
Книга Іцхака Адізеса «Союз несхожих. Як створити щасливу сім’ю не всупереч, а завдяки вашим відмінностям»

Відомий бізнес-тренер і батько п’ятьох дітей вирішив написати книгу про сімейне життя. Головна ідея – відмінності в характері – це виклик. Завдання побудувати відносини, а не привід для розлучення. Ось уривок з першого розділу: “Ми живемо в епоху одноразових речей, і ідея одноразовості перенеслася на відносини між людьми. Ми їмо з одноразових тарілок, п’ємо з одноразових стаканів. Одноразові серветки. Одноразове життя. Зламалася пральна машина? Навіщо витрачати гроші на ремонт… викиньте, дешевше купити нову. Відомий голлівудський актор Чарлі Шин так сказав про своє нещодавнє розлучення в інтерв’ю журналу People: “А що робити, якщо машина зламалася? Міняти”. Зауважте, він не сказав “Лагодити!” 

Схоже, та ж логіка тепер застосовується до наших відносин з людьми. Щось пішло не так? Людина не відповідає нашому рівню очікувань від партнера? Киньте його (або її). Партнер стає витратним матеріалом, який використовують, поки він служить, а потім викидають “когось кращого”. 

Юлія Гіппенрейтер. У нас різні характери, як бути? 

Юлія Гіппенрейтер. У нас різні характери, як бути?
Юлія Гіппенрейтер. У нас різні характери, як бути?

Автор кількох бестселерів про спілкуванні з дітьми написала короткий огляд про головні причини конфліктів в сімейному житті. Тому що марно вчити виховувати, якщо мама і тато на навчилися бути в злагоді один з одним. Як і всі книги Гіппенрейтер читається легко. Багато прикладів з життя. Дає можливість краще зрозуміти себе, дружину, дітей і змінити клімат в родині. 

Чоловіки з Марса, жінки з Венери. Джон Грей 

Ви напевно чули цю назву. Адже перше видання книги Джона Грея вийшло у 1992 році. З тих пір вона була переведена на безліч мов і продана в кількості 50 млн примірників. На хвилі популярності автор видав багато різних варіантів продовжень “Марс і Венера в спальні”, “Марс і Венера на побаченні”, їх досі продовжують перекладати. Єдиний недолік – безліч смислових повторів. 

Чоловіки з Марса, жінки з Венери. Джон Грей
Чоловіки з Марса, жінки з Венери. Джон Грей

П’ять мов любові. Гері Чепмен

Ідея протестантського психолога про те, що люди висловлюють любов по-різному на перший погляд здається банальною і очевидною. Проте, його погляд дуже корисний – в книзі повно прикладів з практики його психологічних консультацій. І знову-таки, як і книга Джона Грея, це видання довело свою користь тим, що люди продовжують купувати, читати і радити друзям цю книгу ось уже більше 20-ти років. Перше видання вийшло в 1995 році, з тих пір продано 15 млн копій по всьому світу. 

П'ять мов любові. Гері Чепмен
П’ять мов любові. Гері Чепмен