У вас ще є трохи часу щоб підготуватись до одного з улюблених дитячих свят. Якщо ви, звичайно, хочете, щоб мати в арсеналі такого помічника у виховання як святий Миколай :-)). Яку книгу обрати?  Радять експерти з дитячого читання порталу BaraBooka.

Для читачів віком 6-9 років

1. Як зрозуміти козу / Мар’яна ПРОХАСЬКО, Тарас ПРОХАСЬКО

kozyvel

«Як зрозуміти козу» – вже третя книжка про родину кротів, яку написав Тарас Прохасько і проілюструвала Мар’яна Прохасько. Як і дві попередні «кротячі» книжки «Хто зробить сніг» та «Куди зникло море»,  «Як зрозуміти козу» має простий сюжет, легку мову та глибокий зміст. Це добра, тепла й дуже мудра історія про пізнання світу, порозуміння й те, чому мандрувати життєво необхідно. Зважаючи, що завдяки осучасненій шкільній програмі Прохаськів тепер читатимуть у 4 класі, це буде не тільки захопливо, а й корисно для нового навчального року.

2. Кожен може стати принцесою. Казки про дівчисько з палацу / Кузько КУЗЯКІН, Євгенія ДОБРОВА

9786176902799 price

Як можна здогадатися із назви, у цій книжці мова йде про маленьку Принцесу, яка живе у палаці разом із мамою Королевою і татом Королем. На цьому схожість зі звичайними принцесячими книжками закінчується, а починається весела і жвава історія, сповнена чудового гумору, який оцінять читачі-молодші школярі.

До речі, твори Кузякіна (Дмитра Кузьменка) читатимуть у другому та третьому класі.

3. Вечірні крамниці вулиці Волоської / Галина ТКАЧУК

Screenshot-113(1)
Сюжет цієї книжки зав’язано довкола однієї з вулиць київського Подолу. Читач одразу дізнається, що на цій вулиці є вечірні крамниці, в яких торгують, приміром, білка Рататоск і ворона Васса. Кожна з крамниць має свою магію, забезпечену чарівними предметами. Саме з викрадення цих чарівних речей і зароджується детективна історія, хоча казка починається з першої сторінки.

А твори Галини Ткачук читатимуть у першому та четвертому класах.

4. Маляка – принцеса Драконії / Сашко ДЕРМАНСЬКИЙ.

Screenshot-114(1)
Окрім Маляки, яка з’явиться у книжці наприкінці, у цій історії є майбутні дракони. Вони вивчають на уроках всілякі правила: «Сім ознак, за якими можна розпізнати принцесу» або «Оновлені правила правильного проковтування принцес». Історія зацікавить учнів молодших класів, адже пригоди дракончиків насичені шкільними жартами, каламбурами й веселими вставками-віршиками.

Твори Сашка Дерманського читатимуть у першому, другому та третьому класах.

Для читачів віком 10-13 років

5. Сім нескладух Говорухи / Саша КОЧУБЕЙ

Screenshot-115(1)
Головний герой цієї історії — 10-річний Андрій, або ж Андроїд Говоруха. Він зненацька отримує від однокласниці теємниче віщування про майбутні «нескладухи» у найближчий час свого життя-буття. Веселий і дотепний текст повісті доповнюють  малюнки авторки, зроблені в стилі карикатур у шкільному зошиті.

Твори Саші Кочубей читатимуть у четвертому класі.

6. Вітер з-під сонця: повість / Оксана ЛУЩЕВСЬКА

Screenshot-116(1)
«Вітер з-під сонця» – це чудова морська книжка саме для читання на літніх канікулах. Тут є хлопець Женька, дівчинка Риська, їхні проблеми з батьками, їхні страхи, почуття та бажання, прописані надзвичайно живо та ніжно. А ще – Затока, білий кіт, літо і перше кохання.

7. Стильна книжка для панянки / Оксана КАРАВАНСЬКА

Screenshot-117(1)

Відома модельєрка Оксана Караванська вперше «приміряла» амплуа авторки книжок для дітей.

Її «Стильна книжка для панянки», чудове видання про моду зі стильними ілюстраціями Анастасії Стефурак, поцілила в яблучко читацьких очікувань і відразу полюбилася дівчаткам.

8. Шапочка і кит / Катерина БАБКІНА

Screenshot-118(1)

Це історія хлопчика на прізвисько Шапочка, хворого на лейкоз. У його житті більше немає басейну, смачної їжі, школи й решти звичних речей. Натомість є лікарня, болючі аналізи і незмінні щоденні пігулки. Але одного дня в Шапочки з’являється ще дещо, точніше, дехто. Це справжній Кит, що припливає щовечора до вікна і стає таємним другом хлопчика.

Твори Катерини Бабкіної читатимуть у першому та четвертому класах.

Для читачів віком від 13 років

9. Душниця / Володимир АРЄНЄВ

Без-імені

У фантастичному романі «Душниця» йдеться про зв’язок між світом живих і мертвих, про пам’ять і тих, хто пам’ятає, про розуміння смерті в доступному для підлітків баченні. В центрі сюжету – підліток, який намагається зрозуміти свого дідуся, складний навколишній світ і витоки соціальних драм. Книжка отримала низку престижних українських та міжнародних нагород у галузі підліткової фантастики.

10. Шидеври вкраїнської літератури. Хрестоматія доктора Падлючча. Том перший Михайло БРИНИХ.

Screenshot-119(1)

Старшокласникам, які не можуть без нудьги думати про майбутні уроки рідної літератури, однак мають чудове почуття гумору, радимо почитати цю книгу.
Як помітно із назви, мова, якою пише славнозвісний доктор Падлюччо, – це щось між українсько-російською мішанкою та подекуди молодіжним сленгом, тема ж – тринадцять творів, «шидеврів» української літератури, які вивчають у школі.

Твори Михайла Бриниха поки не увійшли в освітню програму.

11. Чат для дівчат. Оповідання

Screenshot-120(1)

«Чат для дівчат» – це дванадцять оповідань різних письменниць про підлітковий досвід, проблеми і таємниці, спроби порозуміння з батьками та друзями, перше кохання та проговорення того, ким я є. Голоси різних героїнь відтворені дуже точно і переконливо, завдяки чому книжка читається на одному диханні, як повідомлення у чаті від найкращої подруги.

12. Незрозумілі / Сергій ГРИДІН

Screenshot-121(1)

У житті багато незрозумілого, а особливо коли тобі 14-15 років і часом здається, що весь світ змовився проти тебе.

Головний герой повісті «Незрозумілі», Саня Головко, намагається дати собі раду зі своїм дорослішанням, першими почуттями. Він невпевнений і сором’язливий, але так мріє бути іншим.


Ми дякуємо нашим друзям з простору української дитячої книги Barabooka. І нагадуємо про важливість дитячого читання більшу за багато чого іншого. Читайте, батьки, і дітей заохочуйте!