В

сі вже втомилися від поганих новин, очікування локдауну, втрати роботи чи страху захворіти на коронавірус. Коли цей жах закінчиться? Зібрали для вас найважливіше на тему, що відомо на початок грудня.

(матеріал буде доповнюватися новими даними) 

Коли буде вакцина від коронавірусу? 

Три великі міжнародні фармацевтичні корпорації вже офіційно заявили, что розробили ефективну вакцину. Компанія Pfizer повідомила, що ефективність її препарату – 95%, компанія Moderna заявила про 94% ефективності своєї вакцини, компанія AstraZeneca – про 90% ефективності. Тут питання не в конкуренції між виробниками, а в тому чим більше вакцин буде доступними, тим кращим може бути наступний рік. Вакцина компанії Pfizer, можливо, буде доступною для мешканців США вже в середині грудня цього року. 

І як вакцина буде доступною, всім зразу почнуть робити щеплення? 

Ні спочатку щеплення отримають люди у групі ризику — військовослужбовці, медики та літні люди в соціальних будинках та інтернатах. 

Читайте також. П’ять помилок батьків при лікуванні застуди чи нежиті

А коли вакцина буде в Україні? 

Не раніше середини весни 2021-го року. Про це журналістам повідомив лікар-імунолог, голова Національної технічної групи з імунопрофілактики Федір Лапій. За його словами, йдеться про закупівлі доз різних іноземних виробників за кошти з держбюджету. Це два з половиною мільярди гривень, які заклали в бюджеті на наступний рік. Водночас в МОЗ додали: влітку Україна отримає 8 мільйонів доз препарату. Щоправда, не уточнюється якого виробника.

Чи будуть робити щеплення дітям? 

Поки ні. Виробники вважають, що для того, аби розробити таку вакцину для дітей, треба робити більше досліджень. Їх почали робити не всі компанії, деякі вважають, що спочатку треба бути впевненими, що вакцина безпечна та ефективна для дорослих, а вже потім розробляти щеплення для дітей. 

І після щеплення можна буде не носити маску? 

Ні, спочатку треба буде поводитися як і зараз: тримати соціальну дистанцію, залишатися вдома та носити маску, якщо потрібно йти в людні місця. Адже імунітету треба час. Більше того, 100% гарантії жоден з виробників не дає і дані про ефективність тієї чи іншої вакцини можуть змінитися після масового щеплення. До того ж, фармацевтичні компанії не повідомили, яка кількість з вакцинованих волонтерів перенесла хворобу без симптомів. Тобто можлива ситуація, коли ви будете почувати себе добре і бути носієм вірусу навіть після щеплення. 

Скільки коштуватиме ця вакцина? 

Поки точної відповіді на це питання немає. “Нам прийшло запрошення подати заявку на безкоштовну кількість доз вакцини, яка рівнозначна 20% населення. Тобто 8 мільйонів доз вакцини Україна отримає безкоштовно”, – повідомив  Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я. Ті, хто не входить до груп ризику, зможуть придбати вакцину проти COVID-19 в аптеках. Там вона може з’явитися за кілька місяців.

За матерілами Fatherly, 5-й канал

Читайте також. Сім найпоширеніших помилок при наданні першої допомоги