Підприємець та  батько чотирьох дітей Любомир Гайдамака  вважає, що формула щастя дуже проста: правильне харчування, щоденний секс та фізична активність.

Я не хочу бути схожим на батька

Мені було 5 чи 6 років, коли батьки розлучилися.  Я був щасливий від того, що батька відтоді не було поруч.Бо коли він жив з нами, то постійно відчувалося напруження. Він часто приходив додому п’яний. Фактично він був слабким чоловіком. Йому природа дала все: красоту, розум, здібності. Йому нічого не бракувало. Все  було в його руках, в його голові, в ногах, в тілі. Він просто не реалізував свій потенціал. Опустив руки, здався, алкоголь переміг його. Він викреслений із життя його дітей. Слабких чоловіків природа повинна видаляти. Я йому вдячний за те, що він дав мені життя,  передав робочі можливості: розум, бажання щось міняти, змінювати. Але мій батько потерпів фіаско у житті. Він не використав ті можливості, котрі дала йому природа. І я роблю все щоб не бути таким як він, щоб бути інакшим.

Формула щастя

Основна проблема сучасних чоловіків – вони не хочуть реалізовувати свій  потенціал. Не борються за виживання. Досягають мінімального матеріального рівня – щоб задовольнити свої базові потреби і все. Далі не розвиваються. 

Для мене навпаки: життя – це боротьба, я борюсь кожен день за виживання. Колись, давно в мене бували такі настрої: лежиш і нічого не хочеш робити. Такого зараз нема. Треба зробити – я встав і зробив. Я хочу жити, бути щасливим, змінювати світ на краще. В мене немає такого стану, щоб я сказав: «Я замучився» або  «Я хочу відпочити».  Я можу працювати з в п’ятої години ранку і до одинадцятої вечора. Моя формула щастя, чи точніше – щасливого та енергійного життя дуже проста: правильне харчування, щоденний  секс  і фізичні вправи. Більше нічого.

Підприємець Любомир Гайдамака з дружиною Аліє

Наше завдання як чоловіків: ми повинні змінювати світ. Для своїх жінок, для дітей. Але в першу чергу я сам отримую задоволення. «Я»  має бути на першому місці. Дуже багато чоловіків забувають про це. В них немає свого «я».  В егоїзмі немає ніякого негативного смислу. Бо егоїзм – це его, тобто власне “я”. Себе треба любити в першу чергу – так закладено природою. Це закони виживання. Бо якщо ти не любиш себе і не думаєш про себе в першу чергу, то ти нікого не любиш і не думаєш ні про кого. 

Безперечно, що дуже важливу роль грає жінка, яка поруч з цим чоловіком. Вона впливає дуже сильно на розвиток та стан чоловіка. Може надихати та піднімати вище неба, або одним поглядом вона може тебе вбити. Все залежить від психології чоловіків – чи вони слабкі чи сильні.

Місія тата – давати приклад

Я впевнений в тому, що виховувати дітей в сенсі носитися з ними, робити домашнє завдання – це не чоловіча робота. Якось я з дітьми їздив у Таїланд і донька попросила допомогти вирішувати математику.  Але я дивлюсь: їй це не цікаво. І мені теж. Тоді нема смислу робити ці завдання. Може, вона і отримає погану оцінку. Але ж я її люблю не за оцінки. Я її люблю, бо вона моя донька.  Наше завдання не оцінювати дітей, а любити. От і все. 

Читайте також: Олександр Тарченко: Не виховуйте дітей, живіть з ними

Любомир Гайдамака з сином

Звичайно, як батько я забезпечую своїм дітям комфортні умови життя, щоб їм було що їсти і що вдягнути. Але основана місія чоловіка та батька –  бути щасливим і показувати своїм дітям, що я як чоловік можу бути щасливим. І хочу щоб мої дівчата, бачили мене і шукали собі такого чоловіка як я. І щоб син вчився у мене як жити. Тиснути на дітей немає сенсу. Вони зроблені вже з самого маленького дитинства. Ми вже не можемо ніяк на них вплинути. Лише давати приклад. 

Я буду забезпечувати дітей до 18 років. Далі – самі пробивайте шлях в житті. Хочеш вчитися, береш і вчишся, але паралельно мусиш працювати, заробляти кошти собі на життя. Я можу, звичайно, і після 18-ти років допомогти. Але я не маю їх забезпечувати автомобілями і житлом. Мені цього ніхто не давав, і я цього нікому не буду давати. Бо якщо створюєш для них комфортні умови, то вони розслаблюються. 

Як перемогти жіночі маніпуляції 

Інша проблема чоловіків полягає в тому, вони не розуміють чому жінки іноді маніпулюють чи звинувачують їх. Наприклад, жінка каже, що він мало заробляє чи не приділяє уваги дітям. Насправді жінка, вживаючи маніпуляції,  перевіряє силу самця. Придатність його вистояти проти агресії. Вона хоче бути впевненою, що перед нею – сильний чоловік і потомство від нього теж буде сильним. Якщо він слабкий, то вона його буде рвати. І слабкі чоловіки здаються і спиваються. Їм визнати: «ну так, я – нікчема»,  що не може нічого в житті добитись, досягнути, виховати сина, посадити дерево і побудувати будинок: три банальні речі.

Якщо жінка вам каже щось схоже на «ти слабкий, ти поганий чоловік, поганий тато, ти мало заробляєш», то не треба ображатися, чи виправдовуватися. Або звинувачувати у відповідь чи казати  «якщо я тобі не подобаюсь, шукай іншого чоловіка». Це все відповіді слабких чоловіків. Сильний чоловік у відповідь на такі маніпуляції пожартує. Жарт – це саме найкраще, це протиотрута проти маніпуляцій.  «Ооо! Ти вже включила свою важку артилерію!»  – або щось подібне. І коли жінка побачить, що  її маніпуляції не діють – не перший, не другий і третій раз, вона вже до того не вертається. Бо вона бачить – чоловік не ведеться. 

Відносини в майбутньому 

Я мрію, що якійсь сучасні винахідники напишуть софт, щоб підбирати такі пари, які будуть жити щасливо.  Буває таке, люди, які прожили один з одним довгий час, кажуть: «я знаю що він (чи вона) зараз хоче». І вони ж цьому навчилися. За той час поки вони живуть разом, вони навчилися бути разом, відчувати один одного, якось передбачувати один одного потреби. Чому неможливо на самому першому етапі з допомогою сучасних наших комп’ютерів, штучного інтелекту, дати цю інформацію зразу. Трошечки змістити дату… Люди зразу стають щасливі. Замість того щоб витрачати сорок років на те щоб навчитися, вивчити один одного, в них зразу є ця можливість. 

Читайте також. Правила батьківства: Микола Лисенко-молодший