Сім лайфхаків від батьків, що розриваються між турботою про дітей та зароблянням грошей 

Пошук роботи – це вже робота. Потрібен час, зосередженість і наполегливість, готовність витримувати відмови або ігнор. Під час карантину до всіх клопотів додалися діти, які тепер постійно знаходяться вдома. То в садок не можна, то школа закрита. 

В цьому сенсі робота в офісі була навіть легше. Кар’єра і сімейне життя були на різних локаціях, а тепер все в одному місці.  У щоденнику ви можете знайти малюнки дочки або сина, а на робочому столі – дитячі іграшки.

Сайт Fatherly опитав батьків і психологів і зібрав кілька найбільш корисних порад, які допоможуть вам знайти роботу і одночасно займатися вихованням дітей. 

Спочатку шукайте через друзів або колег

Час, який ви можете витратити на пошуки, не безкінечний. Переглядати сайти вакансій – не завжди гарна ідея. Замість цього розумніше зосередитися на контактах. 

Поспілкуйтеся з друзями і колишніми колегами, розкажіть, що вам потрібна робота. Шукайте нових знайомих, які можуть вам допомогти. Це збільшує шанси на те, що вас порекомендують, коли з’явиться вакансія. Деякі компанії не хочуть приймати незнайомців, і якщо вас рекомендує співробітник, вас не сприйматимуть як чужого

Налаштуйте свій імідж в соцмережах

Особисті співбесіди давали менеджерам по найму можливість читати мову тіла. Тепер вони доповнюють ваш образ, переглядаючи активність в соціальних мережах. Чи варто їм дивитися на вашу сторінку в Facebook?

Ні, краще залиште налаштування приватними. У соцмережах тримайтеся подалі від жартів про політику, фемінізм, меншини та поширенні необґрунтованих чуток. Навряд чи це допоможе вирішити головну задачу – знайти роботу.

А що допоможе? Проводьте 10-20 хвилин в день, читаючи повідомлення в цільових групах, ставлячи лайки і коментуючи повідомлення. Так будуть створюватися нові зв’язки, і на ваше ім’я реагуватимуть: “О, я знаю цю людину”.

Особливо важливо виявляти активність на сторінках компаній, в яких ви хочете працювати. В цілому ви зміцнюєте свою присутність і демонструєте що принесе роботодавцю ваш розумовий процес. Це ваша можливість проявити себе.

Напишіть сильний супровідний лист

Лист повинен бути зрозумілим і без помилок. Але не варто перетворювати його в перелік службових обов’язків. Якщо робота вимагає організованості, опишіть свій розпорядок дня:

“6:55: перевірити електронну пошту і новини.

7:15: скласти список зустрічей.

7:30: зварити каву “.

Не варто робити текст довгим, але необхідно продемонструвати необхідні навички. Супровідний лист показує, що за резюме варто не просто кандидат, а й особистість.

Використовайте тимчасову роботу або підробітки

Багато людей зараз шукають роботу, тому залишайтеся відкритими для тимчасової або контрактної роботи. Ви можете побоюватися, що підробіток завадить вам працевлаштуватися на постійній основі. Але ваші побоювання можуть ніколи не підтвердитися.

Приймати пропозиції – це хороше рішення. Навіть якщо робота не дуже перспективна, це запобігає перерви в резюме. Зберігає ваші навички, зміцнює мережу контактів, дає уявлення про іншу компанію і приносить зарплату. Все це корисно.

Управління домашньої рутиною – сильний навик під час віддаленої роботи. Наприклад, в квартирі пік дитячою активності, а вам пропонують співбесіду. Краще сказати: “Я ціную ваш дзвінок. Зараз я зайнятий дітьми, проте хочу повноцінно приділити увагу вам. Коли ми зможемо це зробити? “Адекватні роботодавці спокійно відреагують на такі питання. Адже  знають – робота і діти це вкрай важлив питання зараз для багатьох. 

Але такі питання можуть і не прозвучати. Заплануйте розмову, коли діти в школі, сплять, або ваш партнер може доглянути за ними. У будь-якому випадку – подякуйте потенційного роботодавця за готовність йти вам назустріч.

Дуже важливо показати, що ваші діти під наглядом, і ви готові до розмови.

Це свідчить про управління ситуацією, і дає впевненість у тому, що ви можете бути зосередженим на всі 100%.

Дізнайтеся про сімейні політики компанії

Співбесіда – це взаємна оцінка відповідності. Тому після пропозиції вакансії запитаєте, як компанія підтримує працюючих батьків? Скільки працюючих батьків в команді? Чи можете ви поговорити з одним з них?

Менеджери повинні бути готові до подібних питань і самі повинні надавати інформацію. Якщо вони цього не зробили, то це ще один хороший привід запитати про те, що ніколи не буде зайвим дізнатися. Зробіть це. Те, що раніше можна було приховати, тепер стає очевидним. Робота і діти в одній локації та водночас – це досить поширене явище не лише підчас карантину, але і після нього.

Будьте щирими

Ви можете все спланувати, але знаєте, що з дітьми може виникнути непередбачена ситуація. Ця перспектива може знизити вашу впевненість.

Заспокойтеся, усвідомте, що вам не потрібно нічого приховувати. Якщо ви перебуваєте на співбесіді, і інтерв’юер згадує про свою ситуацію з дитиною, поспівчуває: “Я розумію. У мене ті ж складності “.

Якщо вам раптово потрібно відволіктися, скажіть: “Дайте мені хвилинку. Я потрібен моїй дитині “, а після:” Я ціную ваше розуміння “. Тільки не вибачайтеся. Тут нема за що вибачатися. Робота і діти ще довго можуть існувати поруч та водночас.

Це ваша реальність, яка не зміниться найближчим часом. Якщо ви не знайдете підтримки, то нічого не втрачаєте. Якщо вже на співбесіді виникли складності, то після того, як вас наймуть, краще не стане.

Джерело: Fatherly

Переклад, адаптація: Батьківський клуб