Маловідома деталь з біографії музиканта – яким батьком він став для свого другого сина, Шона.

– Спасибі вам за чоловічі групи, які ви створювали, я відвідував їх і це підштовхнуло мене повністю присвятити себе вихованню сина, – так почав розмову з письменником Уорреном Фарреллом хтось із його читачів.

Фаррелл як раз був на одному прийомі, повернувшись після туру по презентації своєї книги “Чоловік звільнений”, виданої в 1974-му році. Одна з ідей його книги: заклик до чоловіків позбутися соціальних стереотипів, які закликають їх за будь-яку ціну досягати вершин у кар’єрі та бізнесі, жертвуючи часом з родиною і дітьми. І діяти інакше – приділяти якомога більше часу своїм дітям.

Родина Джона Ленона
Родина Джона Ленона, 1975 рік


Фаррелл рідко дивився телепрограми і просто не впізнав з ким він розмовляє. Для нього ця людина була одним із сотень вдячних читачів.

А як ваша дружина ставиться до того, що ви стали домашнім татом? – запитав Фаррелл.

– О, вона дуже підтримала мене, – відповів чоловік – Так само і чоловіча група. Річ в тому, що в першому шлюбі я фактично не займався сином і напевно, тому мій шлюб і розпався. Тому в цей раз, з другою дружиною, я вирішив все зробити інакше.
-А в чому була підтримка вашої групи?

Читайте также. Вахтанг Кіпіані: у вихованні я скоріше пофігіст

-За вашими порадами хлопці робили таку вправу – питали один одного: у чому найсильніша біль твого серця? І я тоді відразу відповів: то, що заради кар’єри я забував про сина. Тоді хлопці з групи задали мені ще один з ваших питань: Чим би ти зайнявся, якби тобі не потрібно було турбуватися про гроші? І я відповів – кілька років займався б тільки моїм сином. Тоді хлопці порадили мені поговорити про це з дружиною.
-І вона погодилася?
-Так, ми багато говорили про це і вона завжди була за цю ідею.
-Приголомшливо. І як ви давно займаєтеся тільки сином?
-Ось уже півтора року.
-І як вам? Подобається?
-Уоррен, рішення присвятити мене синові було найкращим рішенням у моєму житті.
-Чому ви так впевнені?
-Я відкрив для себе абсолютно нову любов. Я навіть не знав, що така любов існує. Я насолоджуюся найпростішими дрібницями. Як у мене виходить перетворити його плач в посмішку, як він обіймає мене за плечі, як він вперше сказав “тато” і “мама”. Це стало всім для мене, тому що він став всім. Я навіть не розумів раніше що я пропускаю.

Родина Джона Ленона


Розмова письменника і читача тривав близько години як тут їх перебив ще одна людина:

-Можна ваш автограф?
-Так, звичайно, – відповів Фаррелл, який нещодавно підписував книги на черговий презентації.
-Взагалі-то я хотів автограф Джона, – відповів він. Тут вже настала черга Фаррелла дивуватися.
-Вибачте, я рідко дивлюся телевізор, – відповів він і звернувся до молодого батька:
-А як вас звуть?
-Джон.
-Джон, спасибі, це приголомшлива історія. Джон..а далі як?
-Джон Леннон.
-Тобто ви їх якийсь музичної групи, наскільки я зрозумів?
Він посміхнувся у відповідь.
-А як називається ваша група?
-Бітлз.
І тут Фаррелл згадав все.

Джон і Шон Ленони


“Я був вдячний Джону, що він спочатку не став називати ні себе, ні згадувати про Йоко Оно. Його приклад спростовував уявлення про те, що домашніми татами стає зазвичай тільки невдахи в кар’єрі.
Переді мною стояла людина, яка зробила одну з найбільш вражаюче успішних кар’єр і при цьому головним рішенням свого життя він назвав рішення присвятити себе синові.
Мені прийшла в голову думка про те, що якби Джон Леннон займався своїм першим сином Джуліаном так, як він займався другим сином Шоном, ми б ніколи не дізналися про те, хто такий Джон Леннон.
Можна заперечити: легко було Леннону, у нього вже було багато грошей. Але ці гроші прийшли до нього фактично збігом обставин. У нього були дещо важливіше, що дозволило йому стати залученим батьком:


Дружина, для якої він був більш важливий, ніж гроші.
Підтримка чоловічої групи.
Біль в його серці.
Здатність уявити інший шлях.
Сміливість зробити вибір.

Молодший син Леннона, Шон, народився 9 жовтня 1975 го року. Леннон старший вирішив відмовитися від музичної кар’єри і присвятити себе сім’ї і синові.
Ми вирішили бути з дитиною стільки, скільки ми можемо поки не відчуємо, що можемо ще щось створити за межами сім’ї “, – говорив тоді музикант. Він годував його, одягав, сам підбирав речі та іграшки. Коли син став трохи старшим і почав малювати, кожен новий його малюнок Джон поміщав в рамку і розвішував по дому. Пізніше з малюнків сина і своїх Леннон випустив книгу.
У серпні 1980-го року Леннон почав записувати свій сьомий сольний альбом “Подвійна фантазія”, випущений в листопаді того ж року.
8-го грудня 1980-го пізно ввечері Леннон з Йоко Оно повертався додому після роботи в студії, “побажати синові надобраніч”. На порозі будинку в музиканта вистрілив божевільний фанатик, всадив чотири кулі в спину. Шону було тоді п’ять років, Джону – 41.
Шон Леннон випустив два сольні альбоми, але більше відомий як музичний продюсер, сценарист і мультиінструменталіст.


Історія наведена книзі Уоррена Фаррелла The Boys ‘Crisis, переклад Владислава Головіна, Батьківський клуб

Читайте также. Олег Скрипка: «Синів треба виховувати воїнами – лицарями»