Як присутність батька під час пологів впливає на подальші подружні відносини? Іноді кумедним, але вкрай важливим батьківським досвідом ділиться журналіст-міжнародник Олексій Гордєєв

Рішення обрати саме партнерські пологи, а не чекати, поки мені, пузатому псевдоцарю «народять дитину», я ухвалив віддавна. Надто довго я чекав донечку Маргариту, щоби побачити лише результат.

На початку для пологів ми обрали Житомирський перинатальний центр через його начебто непогану репутацію. Але за весь процес там без зайвих слів попросили 8 тисяч гривень. До того ж, дорога – навіть на своїй машині – виявилась тривалою, а проспекти в самому Житомирі нагадували Сталінград часів Другої світової. Тому після порад ми зупинились на 3-му пологовому будинку на славетній Борщагівці.

Birth-Partner+Моя дружина Людмила вважала принциповим домовитись (поки без конотацій) із конкретним лікарем, який мав постійно спостерігати останні дні-тижні вагітності і за будь-яких умов супроводжувати пологи. Після порад ми знайшли спільну мову із Наталею Сторчак, але за кілька днів моя дружина відчула, що та фізично стимулює пологову діяльність, і вони розірвали стосунки.

То ж, у пологовий будинок ми приїхали без домовленостей. Як кажуть у народі, «по швидкій». На щастя, щоби народжувати разом, батьку треба лише заява, свіжа флюорографія, змінний одяг та бахіли. Але потурбуватись про дозвіл треба раніше. Нас доправили у окрему кімнату, до з 7 ранку до 14-ї ми разом переживали перейми.

Birthing-Partner...+
Соррі, що пишу так детально, але нарешті читачі дістались суті питання. Батько дитини потрібний саме на переймах і у значно меншому ступені – під час самих, доволі швидких пологів. Раніше я гадки не мав, наскільки складними можуть бути перейми. Отже, щоби хоч якось мінімізувати біль та втому від напруги, ми робили масажи, стрибали на м’ячику, вчились правильно дихати. Партнеру доведеться у цій ситуації бути тим, хто буде вирішувати усі проблемні питання. Можете сказати: «Це так мєлко!». Але згадайте, що якщо вас не буде, цим займатиметься ваша дружина, якій насправді не до того.

Читайте также. Плач, песни и обмороки. Как ведут себя мужчины на партнерских родах

Якщо ви зважуєтесь на партнерські пологи, ми маєте одразу усвідомити – ви їдете ПРАЦЮВАТИ. Як раб на галері. Це не тільки серйозна емоційна робота, але й фізична. Деякі пози у переймах вимагатимуть в вас неабиякої м’язової сили, щоби тримати дружину так, як їй зручно. Окрім цього, ви почуєте за стислий час сотні дієслів, які, нажаль, завжди в імперативі: «Зателефонуй», «Домовся», «Піди», «Зроби»… І знову згадайте принцип: якщо не ви, то це робитиме дружина. Вам цього хочеться?

Отже, переходимо до справи. Трансформація переймів у власне пологи – справа хвилини. Так було в нас. Моя задача проста – бути біля голови дружини і переконувати її, що їй вдасться все. Незважаючи на втому і біль, вона має зробити останній ривок. Ніхто з жінок, хто народжував вперше, не готовий до такої болі. То ж, моя місія – переконувати, що треба довести справу до кінця без епідуральної анестезії (шляхом уколу в кістковий мозок). Якщо мене не буде поряд, дружина повинна буде контролювати кожен крок лікарів, яким вона не довіряє (пам’ятаєте, ми не «домовились» ні з ким). Ще неприємно те, що всі роблять свою роботу по-мінімуму, і в очах сучасних Гіпократів ми майже не побачите зацікавленості без банкнотної стимуляції.

birthОтже, моя задача: цікавитись усім і, наскільки це можливо, дати дружині повністю піти у підсвідомість задля успішних пологів. І от, коли ви бачите головку дитини і потім усе тіло, перерізаєте пуповину крізь реальні імпровізовані сльози… Ви разом народили дитину.

Отже, що вам дадуть партнерські пологи?

  1. Ви усвідомите, що пологи – це складний та виснажливий процес. Пройшовши його разом, ви зміцните емоційний зв’язок з дружиною, яка відчує в вас не спостерігача, а чоловіка, який хоче брати участь у житті маля із самого початку.
  2. Ви значно зменшите страждання своєї дружини: якщо Drang усіх цих грошолюбних лікарів, телефонозалежних друзів та інших негараздів стримуєте не ви, це робить ваша дружина. Вам же не подобається це, правильно? Захистіть її у пологовому будинку!
  3. Іноді ваша дружина буде категорично проти партнерських пологів. Це трапляється з різних причин, і чоловік часто не винний. Але якщо мати вашої дитини не проти, ви ПОВИННІ спостерігати початок життя вашого хлопчика чи дівчинки. Звісно, можна оминути деякі фізіологічні етапи (я був майже на всіх процедурах: вдвох завжди все йде краще), але цей момент, коли з’являється ваша «кровинка», – ви не забудете НІКОЛИ!

Читайте также. Магия папиного голоса