35-річний рівненський вчитель фізики та астрономії Віталій Шевчук за рік зібрав понад 10 тисяч учнів. Звичайно, не в одному класі. Йдеться про його канал на YouTube “Цікава наука”, який він запустив у вересні минулого року.

Шевчук — яскравий приклад того, як будь-який шкільний предмет зробити цікавим, незалежно від того, що там вимагає “районо” чи скільки зошитів треба перевіряти.

Віталій популяризує науку, викладає в школі “Колегіум” в Рівному та радіє, коли батьки йому пишуть на сторінку проекту у ФБ: “Це улюблений канал мого сина — 3-класника” або “моя донька цілими вихідними дивиться ваш канал”.

Шевчук вже опублікувіав 106 коротких роликів. Ось п’ять найпопулярніших

  1. Як ваш телефон змінює вас? 

Чому телефон так важко відкласти? Що насправді потрібно мозку від ваших телефонних додатків? 93% від 18 до 29 років використовують телефон для розваг замість того, щоб почитати книгу чи поспілкуватись з однолітками. Що ж відбувається з вами, коли ви тримаєте телефон в руках?

  1. Чому під землею га?ряче 

 

Про відкриття Кельвіна, вік та температуру Землі пояснюється на прикладі з …картоплею, яку витягли з печі.

  1. Як цукор впливає на мозок

 

Деяким людям так важко втриматись від солодощів. В яких випадках цукор діє як наркотик? Дивіться відео, щоб не потрапити на солодкий гачок.

 

https://youtu.be/DgZOEwF_o44

 

  1. Чому коти так дивно поводяться?

 

 

https://youtu.be/P61p6Wx3uOo

 

  1. Що трапиться, якщо не пити воду?

https://youtu.be/dK6Zg-0YAPE

 

Здебільшого роліки – це переклади відомих англійських каналів таких як Ted-ed (союз аніматорів та волонтерів), MinutePhysics, AsapScien та GetAClass. Тематика сюжетів природнича: тут несподівані відповіді на звичайні факти з фізики, астрономії, біології, географії та математики.

У вчителя з Рівного  — 14 років педагогічного стажу. Сьогодні в проекті залучено 12 ентузіастів. Кожний з них робить свій вклад: переклад, озвучку, монтаж або редагування. На 1 хвилину відео витрачається 2,5 години невтомної праці волонтерів.

Основна мета Віталія Шевчука — робити власні відео. Але до рівня англомовних сюжетів рівненському вчителю фізики хочеться ще відшліфувати навички монтажу та якісної операторської зйомки. Не дивлячись на велику популярність проекту, Віталій не змінив місце роботи і намагається тримати рівень якості відео й надалі. Бо основна його аудиторія все ж таки дорослі — українці від 24 до 44 років

Читайте також. Сім революційних змін в середній освіті