Батьки

П’ять фільмів про чоловіків, які розлучилися, але лишилися чудовими татами

Кадр из фильма "Расправь крылья"

Розлучення – це завжди біль, і для дітей, і для батьків. Але, якщо в парі немає любові, то це не означає, що любов до дітей також проходить. Батьківські почуття залишаються завжди.

Образ люблячої матері – один з найпопулярніших в масовій культурі. Образ батька, особливо батька, який розлучився, але зберіг любов до своїх дітей, яскраво показаний в декількох фільмах. Вони надихають.

1. Місіс Даутфайер / Mrs. Doubtfire (1993)

Режисер: Кріс Коламбус. У головних ролях – Робін Вільямс і Саллі Філд.

Люблячий, але вкрай непрактичний батько, зовсім набрид своїй діловій дружині, яка подає на розлучення. Героя Робіна Уїльямса ця новина вибиває з колії, він мало не плаче. Він без розуму від їхніх трьох дітей і розлука з ними – справжня трагедія для батька. Багато психологів вважають, що чоловіки важче переносять розлучення. Робіну Уільямсу вдалося це показати дуже переконливо. У фільмі безліч комічних сцен – його режисер Кріс Коламбус до цього зняв дві частини “Один вдома”.

Кадр з фільма Mrs. Doubtfire

У фільмі немає хепі-енду: сім’я все одно залишається розділеною, але любов батька там показана настільки сильно і яскраво, що стрічка нікого не залишить байдужим.

2. У гонитві за щастям / Pursuit of Happyness (2006)

Режисер: Габріеле Муччіно. У головних ролях: Вілл Сміт, Джейден Сміт.

Дружина вирішує розлучитися і залишає п’ятирічного сина батькові. Герою Уілла Сміта потрібно приловчитися заробляти на життя і піклуватися про дитину. Він щосили намагається зробити так, щоб дитина росла щасливою. І всупереч всім обставинам йому це вдається.

Нікому не дозволяй говорити, ніби ти чогось не можеш. Навіть мені. У тебе є мрія – захищай її. Люди, які нічого не можуть, будуть запевняти, що і в тебе не вийде. Поставив мету – досягни її і крапка.

Батько (Вілл Сміт) ділиться з сином своїми правилами життя

3. Крамер проти Крамера / Kramer vs. Kramer (1979)

Режисер: Роберт Бентон. У головних ролях: Дастін Хоффман, Меріл Стріп.

У центрі сюжету – Тед Крамер. Він цілком присвятив себе кар’єрі і не помітив, як його власна сім’я зазнала краху. Від Теда йде дружина, залишаючи батька самому піклуватися про шестирічного сина. Тепер Крамеру-старшому доведеться поміняти орієнтири і приділяти більше часу Крамеру-молодшому, спробувати проникнути в крихкий і тендітний світ дитини. Турбота про сина стає головною метою в напруженому житті Теда. Але в той момент, коли батько і син стають справжніми друзями, до Крамера з каяттям повертається колишня дружина…

Читайте також. Десять фільмів з хорошим післясмаком. Вибір Світлани Ройз

Достовірності картині додає той факт, що незадовго до початку зйомок Дастін Хоффман, який зіграв головну роль, сам пережив розлучення, що привнесло в картину багато особистісних аспектів та діалогів.

Кадр з фільма “Крамер против Крамера”

4. Людина, яка змінила все / Moneyball (2011)

Режисер: Бенетт Міллер. У головних ролях: Бред Пітт, Джона Хіл

На перший погляд це фільм про спорт і про те, як директор бейсбольної команди поміняв принцип відбору гравців. Але побічно там зображені стосунки головного героя і його дочки. Він розлучений зі своєю дружиною і час, який герой Бреда Пітта може проводити з донькою, суворо лімітовано. У ці декілька годин він намагається вкласти всю батьківську турботу і ніжність.

кадр з фільма Moneyball

В самому кінці фільму тренер отримує пропозицію від власника куди більш забезпеченого клубу. Зарплата в кілька разів вище, посаду вище, та й сам клуб престижніше. Він бере час, щоб подумати над пропозицією. Головне спокуса полягає в тому, що погодившись на цей кар’єрний ріст, він надовго розлучиться з дочкою. Адже вона живе в Каліфорнії, а новий клуб знаходиться в Бостоні, тобто бачити дочка зможе дуже рідко.

Він веде машину, ставить диск, на якому дочка записала своє коротке звернення і їх улюблену пісню. «Вирішуй, як вважаєш за потрібне, але все одно, ти – найкращий тато на землі», – каже донька. Герой Бреда Пітта не може стримати сліз після таких слів дитини. Він відмовляється від привабливої ​​кар’єрного росту, щоб бути ближче до дочки.

5. Розправ крила / Donne-moi des ailes (2019)

Режисер: Ніколя Ваньє. У головних ролях: Жан-Поль Рув, Мелані Доті

Кадр з фільма “Розправ крила”

У чоловіка в житті має бути своя місія, яка більше, ніж щоденні клопоти або навіть сім’я. Ця ідея багатьох тренерів маскулінності, зокрема американця Девіда Дейди, добре показана у французькій стрічці “Розправ крила”. У фільмі батько одержимий ідеєю турботи про природу, зокрема – порятунком зникаючого виду птахів. Здавалося б – що героїчного в орнітології? Він ні супермен, ні солдат, ні рятувальник.

Але син, якого мати відправляє до батька на канікули в будиночок на березі річки, поступово захоплюється пристрастю батька до тваринного світу. І у вирішальній ситуації підліток вчиняє сміливо і героїчно (не будемо спойлерити – дивіться фільм). Натхненний прикладом батька.

Головне фото – кадр з фільму Розправ крила / Donne-moi des ailes (2019)

Читайте також. Сім фільмів про справжню батьківській любові

Читайте також. Дитячі серіали замість Свинки Пеппі

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image