Діти

Сім переваг сімейного табору

діти в таборі

Відпочинок разом з дітьми? Точно? Після тривалого локдауну, коли батькі вимушені проводити весь час вдома разом з дітьми? Так, відпочинок у літньому сімейному таборі. Є кілька причин саме для такого вибору, стверджують психологи.

1. Якісний спільний час

Правильна програма сімейного табору завжди спрямована на зміцнення стосунків в родині. Найцінніше в сімейному таборі – це моменти, які проживаються разом, – говорить педагог Олександр Паркалаб, автор дитячих програм для сімейних таборів. – Коли діти бачать досягнення батьків, а батьки – дітей, то вони ніби йдуть одне одному назустріч. І це дружнє середовище якраз і допомагає зустрітися тим близьким людям, які в побуті можуть вже не відчувати цієї близькості. Це ніби вихід із домашньої рутини”. 

Для прикладу, сімейний табір «Зорелови», що проводиться в Закарпатті всередині літа, пропонує батькам і дітям разом попрацювати з тваринами, на фермі, в сироварні, на пасіці, спробувати традиційні ремесла. А також разом зустріти схід сонця, погуляти мальовничими місцинами чи поспівати біля ватри, сходити у справжній похід. 

2. Активності для всіх вікових груп

В сімейному таборі враховуються інтереси всіх членів сім’ї – і малюків, і підлітків, і дорослих.  У кожної вікової категорії  є своя спортивна, культурна, навчальна й розважальна програма. Тобто – кому гончарство, кому квест, кому психологічна консультація. Неправильно  – це коли акцентується на оздоровленні підростаючого покоління, а дорослі вже так, за залишковим принципом.

Читайте також: Як ми провели Fathers Camp

3. Підготовка до самостійності

Табори такого формату корисні батькам, які ще побоюються відпустити своїх дітей самих. Адже відчувають, що хоч їх підростаючі сини чи доньки прагнуть бути самостійними, проте  їм ще морально важкувато буде перебувати без батьків цілу зміну. В такому випадку сімейний табір – це найкращий гібрид: дітям можна займатися своїми активними справами. Але враженнями, які їх переповнюють з татом та мамою можна поділитись і вранці, і вдень, і ввечері за спільною трапезою або під час родинних занять чи прогулянок. А від педагогів та тренерів можна отримати зворотній зв’язок щодо поведінки своєї  дитини в новому колективі.

діти грають у футбол

4. Поєднуємо приємне з корисним

Для батьків сімейний табір – це шанс не лише відсторонитися від професійних обов’язків, а і знайти щось корисне для свого внутрішнього розвитку. Наприклад, зайнятись йогою, навчитися якогось ремесла, взяти участь у тренінгу, отримати психологічні консультації абощо. В тих же самих «Зореловах» батькам пропонується психолого-педагогічний тренінг від метрів гуманної педагогіки – Шалви і Пата Амонашвілі.Такі заняття для дорослих членів сім’ї мають на меті дати глибше розуміння якості спілкування в родині, вміння слухати і чути одне одного. Запобігати виникненню сварок на порожньому місці, розуміти емоції великих і маленьких членів сім’ї та не лякатися конфліктів. А якісно новий рівень стосунків вартує затрачених зусиль. 

5. Новий нетворк

Ще одна перевага якісного сімейного табору – розширення кола знайомств серед людей, більшість яких поділяє ті самі інтереси стосовно виховання. Тобто тих, хто інвестує час в свою родину та прагне мати з дітьми теплі стосунки. Сімейний табір дасть можливість знайти співзвучних собі людей і потім, можливо, дружити родинами.

 

6. Баланс між активним та пасивним відпочинком

Для того, щоб відпустка була вдалою та якісною психологи радять чергувати відпочинок (пасивний сценарій – наприклад, лежати в мальовничій місцевості й читати книгу) та переключення (активний варіант, який дарує яскраві враження – підкорення вершин, глибин, нових місцевостей). Вважається, що почати відпустку треба з переключень, щоб відсторонитися від роботи, а закінчити пасивним відпочинком. А між ними чергувати одне з іншим. Щодо сімейного табору, то тут якраз і є можливість суміщати обидва варіанти.

7. Результат – перезавантаження, відчуття оновленості

Сімейний табірпропонує якісне спілкування та позитивні емоції. Підштовхує до глибшого розуміння себе і своїх рідних, власних цінностей, наповнюють відносини гармонією, допомагають стати ближчими один до одного. Перевірено – після такого табору всі відчувають натхнення, енергію, додаткові сили на подолання життєвих перепон. А це дійсно варто часу.

Читайте також. Як ми мандрували українськими Сейшелами разом з дітьми

 

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image