Featured

Сім’я на рік – чому шлюби тепер стали короткими

Невеста у окна

Сучасні шлюби все частіше стають дуже короткими – іноді це дійсно “сім’я на рік”. Чому так відбувається і що робити щоб ваша пара не потрапила в цю сумну статистику.

Перечитати численні дослідження про причини розлучень – завдання не з легких. Американська юридична фірма Wilkinson and Finkbeiner, яка спеціалізується на шлюборозлучних процесах, зібрала дані з 115 досліджень і зробила короткі вижимки. Вийшов перелік відповідей про те, чому сім’ї тепер так часто розпадаються.

Що найбільше впливає на ймовірність розлучення?

ВІК

48 відсотків тих, хто одружується до 18 років, швидше за все, розлучаться протягом 10 років. У віці від 20 до 25 років, розлучаються 60 відсотків пар. У тих, хто створює сім’ю після 25 років, ймовірність розлучення на 24 відсотки нижче.

ДОСВІД РОЗЛУЧЕННЯ

Якщо і у вас, і у вашого партнера були попередні шлюби, ймовірність розлучення у вас на 90 відсотків вище, ніж якби це був перший шлюб для вас обох. Іншими словами, якщо вже була “сім’я на рік”, то менше цінність нової.

РЕЛІГІЯ

Якщо людина має сильні релігійні переконання, ризик розлучення на 14 відсотків менше, а відсутність релігійної приналежності підвищує ймовірність розлучення на 14 відсотків.

ОСВІТА І ІНТЕЛЕКТ

Люди, які закінчили тільки середню школу, розлучаються на 13 відсотків частіше. У осіб, які отримали середньо-спеціальну або вищу освіту, ризик розлучення нижче на 13 відсотків.

Ті, у кого IQ «нижче середнього», на 50 відсотків частіше розлучаються, ніж ті, у кого IQ «вище середнього».

ПРОФЕСІЯ

Якщо професія має на увазі публічність, якщо партнера часто немає вдома, це не сприяє міцним відносинам. Найчастіше розлучаються танцюристи, бармени, масажисти, співробітники гральних закладів, оператори колл-центрів. Фермери, духовенство, лікарі, юристи, вчені – серед цих категорій розлучення трапляється найрідше. Там про таку фразу як “сім’я на рік” рідко чують.

Правозахисники в усьому світі повідомили про значне зростання домашнього насильства під час епідемії COVID-19.

Пари, які відчувають проблеми у відносинах, ймовірно, знаходяться на межі розриву через такі фактори, як ізоляція, фінансове напруження і політичні розбіжності.

Хто винен, зрозуміло. Що робити?

Люди знають, що питання, які обговорюють з юристами, є конфіденційними, тому клієнти відчувають себе комфортно, розповідаючи про деталі свого життя і діляться своїм досвідом і проблемами. В місяць один юрист з питань сімейного права дізнається мінімум п’ять історій пар, які збираються розійтися. Ми підібрали поради адвокатів молодим парам, які збираються одружитися.

1. Не дозволяйте батькам втручатися

Молоді люди занадто часто втягують батьків у своє життя. Чи то під час прийняття рішень або сварки, зазвичай у повсякденному житті пари постійно присутні члени батьківської сім’ї. Пари повинні навчитися з’ясовувати відносини самостійно.

Сімейне втручання є найбільш частою причиною того, що люди розчаровуються один в одному і тому розходяться. Тримайте свої проблеми в секреті і вирішуйте їх разом, як команда. Ви обоє проти проблеми, а не один проти одного.

2. Шлюб – це не казка

Дуже важливо знати, які очікування у вашого партнера є відносно шлюбу, перш ніж переходити до такого серйозного етапу. Люди завжди хотіли показати світу, наскільки вони щасливі і успішні. Ми не хочемо зізнаватися, що у нас проблеми. Тому, щоб не відставати від оточення, люди діляться фотографіями своїх кращих моментів. Для публіки все може виглядати ідеально. Але шлюб – це складний механізм, і важливо розуміти, чого інша людина очікує від вашого союзу.

3. Все, що нам потрібно – спілкування

Безліч проблем викликано відсутністю спілкування, діалогу між партнерами. А здатність обговорювати будь-які проблеми або питання, з якими стикається сім’я, є невід’ємною частиною успішного шлюбу. Це дозволяє співчувати, розуміти точку зору вашого партнера і йти на компроміс, чого часто не вистачає у випадках розлучення, коли пара приходить до юриста.

родина взимку
Якісний час разом завжди об’єднує

4. Згадуйте разом

Після багатьох місяців або років спільного життя багато людей забувають, що вони відчували, коли закохалися. Тому переконайтеся, що ви регулярно перечитуєте листи (електронні листи), разом гортаєте спогади в соцмережах, переглядаєте старі фотографії. Всі пари, які звертаються за розлученням, забувають про те, як вони любили один одного.

Читайте також. П’ять правил спілкування з дитиною після розлучення

5. Забудьте про змагання з друзями

Шлюб виглядає дуже привабливо для тих, хто не одружений. Але потрібно бути логічним і прагматичним. Те, що ваші друзі одружені, не означає, що ви, як пара, вже готові до серйозних стосунків.

Життя – це не змагання, не потрібно щось робити тільки тому, що “ви повинні” або тому що “настав час”. Багато хто з учасників справ про розлучення посилаються на цю причину. “Я поспішив і тепер шкодую про це”.

Дуже важливо знайти час, щоб познайомитися один з одним. Тому намагайтеся проводити якомога більше часу в безпосередній близькості, щоб ви могли дійсно зрозуміти свого партнера до шлюбу.

6. Не будьте занадто незалежними

пара в лучах заката
Самодостатність – це не завжди добре

Для пари важливо як і раніше потребувати один одного. В наші дні чоловіки і жінки більш самодостатні, ніж будь-коли. У обох є кар’єра, і в більшості випадків обидва знають, як вести домашнє господарство. Це, безумовно, вирізні звички для дорослих людей, але як парі їм необхідно мати потребу один в одному. Це зміцнює зв’язок.

7. Любов важливіше дітей

Зазвичай, коли приходить дитина, вся увага приділяється їй. Однак надзвичайно важливо знаходити час, щоб регулярно спілкуватися один з одним як пара. Побачення безцінні, бо вони дають парі винятковий час разом, особливо якщо у них щільний робочий графік.

8. Займайтеся дітьми разом

Обом батькам краще грати роль 50-50 у вихованні дітей. Але в нашому регіоні не завжди вдається виховувати дітей в команді, велика частина відповідальності лягає на маму. Тривалий робочий день і напружене і вимогливе соціальне життя часто викликають ситуацію, коли діти можуть залишитися без уваги, а сімейне життя тріщить по швах.

Читайте також. Дитині потрібен батько, навіть після розлучення

9. Звертайтеся до сімейного психолога

За професійною допомогою слід звертатися не тільки тоді, коли щось пішло не так. Спілкування пари з психологом має бути регулярними, як відвідування терапевта або стоматолога. Для профілактики.

10. Фінансова прозорість

пара считает бюджет
Суперечності щодо грошей можуть мати великий вплив на клімат в родині

З самого початку важливо бути чесним по відношенню до грошей. Люди не говорять про свої грошові труднощі, і це може призвести до багатьох проблем. Фінансові суперечки можуть стати причиною насильства в сім’ї, як словесного, так і фізичного.

Якщо не знаєте як звести кінці з кінцями, скажіть про це відкрито. Це питання, які потрібно обговорювати. Чим більше ви розмовляєте зі своїм партнером і дізнаєтеся його / її тенденції, витрати, фінансові проблеми і звички, тим менше вас очікує сюрпризів у спільному житті. І тим менше ймовірність що ваша сім’я буде “сім’я на рік”, тобто короткострокова.

11. Якщо ви не любите, то хоча б терпіть

Багато пар не залишаються назавжди закоханими. Зрештою їм можна просто терпіти один одного. І в наші дні, коли все зводиться до миттєвого задоволення, рівень терпимості до інших знизився. Нам потрібно пам’ятати про любов і повагу, які ми відчували або досі відчуваємо один до одного.

12. Переконайтеся, що воюєте чесно

Багато з клієнтів адвокатів, які стикаються зі словесними образами з боку своїх чоловіків, зазвичай знали про цю звичку ще до весілля. Деякі з них могли сказати, що партнер легко втрачає самовладання або не веде дискусію чесно.

І помилка, яку здійснюють багато з них, – ігнорувати проблему і очікувати, що з нею вийде впоратися після весілля. Важливо припинити насильство в зародку і попрацювати зі своїм партнером над тим, щоб боротися чесно, а не брудно. Гнів – це ситуація, коли проявляється справжнє обличчя багатьох людей.

13. Залиште телефон в передпокої

Засоби зв’язку сильно відволікають у відносинах. З нашого досвіду, якщо один з партнерів не хоче або не може покласти трубку і виділити час для індивідуального спілкування з чоловіком, це призводить до образи і виникнення дистанції між парою.

З іншого боку, технології також можуть бути використані в інтересах пари, якщо вони використовуються інклюзивним, а не виключаючим чином. Пишіть коханій людині повідомлення з офісу в робочу перерву. Спілкуйтеся по відеозв’язку, коли ви у відрядженні.

14. Не поспішайте ставати батьками

Багато учасників шлюборозлучного процесу були змушені заводити дітей, тому що на них тиснули родичі. Потомство – це добре, але краще, щоб люди перестали ґвалтувати своїх дітей. Ви повинні бути готові морально, фінансово і емоційно.

Ви повинні бути готові відмовитися від свого вільного часу і від багатьох чинників того, ким ви були раніше. Багатьом парам необхідно провести деякий час разом, щоб закласти основи здорового шлюбу, перш ніж вони зможуть ввести когось іще.

15. Знайдіть час для близькості

пара в постели
Якщо інтиму в парі мало, то це також може бути поганим симптомом

Пари часто працюють багато годин і повертаються додому занадто втомленими, щоб докласти зусиль, необхідних для того, щоб розпитати свого чоловіка про свій день і т.д. Це може привести до прірви ізоляції, яка часто триває до критичного моменту.

Близькість, як фізична, так і душевна, включає в себе акт повного відкриття іншому, щоб не було страху докору або відмови з іншого боку. В епоху онлайн-відволікань і спокус парам важливо виділяти час для регулярного спілкування один з одним, щоб забезпечити впевненість, яку може шукати друга сторона.

Додатково: Консультації для свекрухи

Якщо ви хочете, щоб у ваших дітей був успішний шлюб, не втручайтеся в сімейні проблеми вашої дитини. Припиніть квапити їх ставати батьками. Не потрібно ставати на чийсь бік. Не варто бути занадто емоційною.

Вам краще бути більш прагматичною. Навчайте їх вирішувати свої проблеми, замість того, щоб нав’язувати їм рішення. Відстороніться, коли це необхідно, і дайте їм можливість рости як пара. Якщо ви, звичайно, не хочете, щоб ваші дорослі діти поповнили сумну статистику “сімей на рік”.

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image