Найкращі книжкові новинки-2017 (продовження)

Продовжуємо знайомити вас з книжковими новинками для дітей від українських видавництв. Несподівані історії, чудернацькі герої та зворушливі історії з вражаючими ілюстраціями — ось світ, з яким ви можете познайомити свою дитину.

Голосно, тихо, пошепки

Романа Романишин, Андрій Лесів. Ілюстрації: Романа Романишин, Андрій Лесів, творча майстерня «Аґрафка»

Книжка-картинка про голос, слух, тишу, мовчання, про звуки, які ми чуємо та про те, як спілкуються люди, які не чують. Окрім фізичного, пізнавального аспекту, коли ілюстрації наочно показують, що саме створюють тисячі звуків довкола – шумне місто, з його автомобілями і будівництвами, музиканти і природа, – головні герої символічно розповідають про те, як інколи важливо побути у тиші. Окрім цього, допитливі читачі зможуть дізнатися про найстаріший звук у Всесвіті, найтихіший музичний твір та хто має найкращий слух.

«Книга умовно поділяється на три частини: голосну, тиху і «шепітливу», – коментує автор Андрій Лесів. – На кожному розвороті внизу є одне-два речення основної історії, а меншим шрифтом подано кілька цікавих фактів. Наприклад, звідки взялося відлуння, що таке дактиль, чим займаються сурдоперекладач, звукооператор та композитор».

Маґда і вітер

Ірина Мориквас. Ілюстрації: Ірина Мориквас

Головна героїня – дівчинка Маґда. Вона хоче пізнавати навколишній світ і подорожувати, але, на жаль, не може самостійно пересуватися – дівчина в інвалідному візку. Але її уява така бурхлива, а бажання настільки сильне, що мрія Маґди обов’язково здійсниться.

«Маґда і вітер» – дебют молодої львівської художниці Ірини Мориквас як ілюстраторки та письменниці, який вона присвятила темам самотності та дітей з обмеженими можливостями. Авторка не має художньої освіти: Мориквас відкрила для себе світ малюнків випадково, надихнувшись вже у дорослому віці тим, як у художній школі малюють діти.

Синя коробка

Галина Ткачук. Ілюстрації: Мирослава Скіра

Оповідання про дитячу фантазію «Синя коробка» входить до серії книжок «Читальня» для читачів-початківців. Книги створені на кшталт книжкового будинка, де з кожним поверхом підвищується рівень складності текстів – всього рівнів три. Серія розрахована на дітей, які навчаються у початковій школі. «Синя коробка» − книга першого рівня складності.

Головний герой – хлопчик Богдан, який захоплюється динозаврами: малює їх, вирізає, а потім «селить» на своїй полиці. Згодом Богдан мусить йти до школи, тому динозаври починають жити власним життям.

Хлопчик і відьма

Сергій Лоскот. Ілюстрації: Надія Кушнір

Темній осінній вечір. Парк біля озера, куди вирушає хлопчик, щоб спіймати те, що живе у воді. Але там на нього чекає несподівана зустріч. Книжка про приязнь, порозуміння, страхи та комплекси також входить до серії «Читальня». «Хлопчик і відьма» – оповідання другого рівня складності.

«Жив собі пречудовий хлопчик. Він носив окуляри та страшенно любив маму, тата й свою кішку, а от окуляри геть не любив. У дворі деякі діти дражнили його чотириоким, і хлопчик частенько ліз у бійку. Бо хіба ж він винен, що без окулярів недобачає? То були лихі дітиська, яким батьки не пояснили деяких важливих речей».

Куди відлітають риби

Ростислав Попський, Іван Малкович. Ілюстрації: Ростислав Попський

Книга для дітей дошкільного та середнього шкільного віку. Маленька Дівчинка влітку приїхала до свого Дідуся: «Дівчинка вперше подорожувала сама… Дідусь був старим моряком і все

 

життя плавав на великих кораблях. Тепер він оселився в будиночку на березі моря і дуже хотів, щоб онучка теж побачила море». Одного дня небо зненацька затяглося чорними хмарами і почалася страшна гроза. Дівчинка заблукала. Але попереду цікаві відкриття і знайомство з чудернацькими Іржавчиками.

 

Де ви, кохані леви?

Наталя Трохим. Ілюстрації: Марта Кошулінська

Дивовижний і мальовничий світ природи у поезії Наталі Трохим та ілюстраціях Марти Кошулінської. Із кожним новим текстом маленькі читачі з батьками мандрують містом, певною порою року, досліджують погоду та матеріальний світ, що нас оточує щодня. Ось, наприклад, вірші про різний характер такого природного явища, як дощ: «Розмова з дощиком», «Злива простір затулить», «Дощ крадеться, як злодій».

Тут за деревами − леви і рисі, дозрівають чорниці, а в густій траві ховаються гриби. Вечір ходить у капелюсі, а дощ скаче по воді. Багато нестандартних порівнянь та епітетів, образне мовлення і милі оку малюнки, які розвивають у дітей навички креативного мислення.

Дівчина з міста. Повість

Олена Рижко

Старшокласниця, «дівчина з міста» Тіна переїжджає до села, де рік житиме у бабусі. Потрапивши в нові умови існування, Тіна змушена перевірити себе на міцність, адже нові однокласники живуть за принципами авторитетів, яким підпорядковується решта. Головній героїні не вистачає відчуття захищеності й потрібності. Та одного дня вона зустрічає того, з ким цікаво і затишно.

Книга Олени Рижко – це роздуми про дорослішання, перехідний період від дитинства до юності, складні переживання та подолання страхів, самоствердження, егоїзм та жорстокість, лідерство та аутсайдерство. Не обійшлося і без теми «ери соцмереж» та Google, який навряд чи зможе порадити, як вибудувати власне життя та правильно чинити у кожному індивідуальному випадку.

Текст: Ольга Усачова

Читайте також: Вісім нових книг для дітей