Діти

Хто приносить подарунки під ялинку?

Батьки розповідають дітям про Діда Мороза, Санту або про Святого Миколая. Хтось з них точно залишає подарунки під ялинкою на Різдво та Новий рік. Зростаючи, діти здогадуються що щось тут не так. Що відповідають батьки дітям? Fathers Club запитав багатодітних тат

Геннадій Мохненко, директор реабілітаційного Пілігрім, прийомний батько 32-х дітей,

– Я думаю, те, що дитина може знаходитись всередині казки у дитинстві – це просто чудово. Діти набагато розумніші, ніж ми, дорослі, думаємо. І згодом вони прекрасно починають розуміти, хто кладе під ялинку подарунки. Цей процес не потрібно ні пришвидчувати, ні пригальмовувати. Якщо він триває довго – це добре. Я не буду нічого робити, щоб його пришвидшувати. Я буду усіма силами його пригальмовувати.

У мене цей процес йде у щоденному режимі. Я кожен день ловлю зайчика, коли йду додому, і у зайчика є подарунок для моїх дітей. Кожен день я це роблю, а не раз на рік під ялинку. І вони, звісно, розуміють, що зайчика тато ловить у магазині. І тим не менш, коли вони мені говорять: «Тато, ми знаємо, ти це купуєш у магазині», я продовжую грати з ними у казку і говорю: «Ну, що ви справді! Але іноді він заскакує і до магазину, буває і там я його ловлю».

Вони розуміють, що це – казка. Вони дорослішають, посміхаються, сміються. Я не буду створювати штучний день, коли раптом їм заявлю, що це була неправда. Хай побудуть як можна довше у казці.

Пам"ятник святому Миколі В Туречинні
Пам”ятник святому Миколі В Туречинні

Що я їм відповім на запитання хто їм приносить подарунки? Звісно, це буде Дід Мороз. І нічого страшного, що вони вже вгадують в його голосі мого помічника і друга. Я буду продовжувати грати у цю казку. І мій друг так само прикидатиметься Дідом Морозом і заперечуватиме, що він Станіслав.

Днями один з моїх молодшеньких був зі мною у Фінляндії, і він казав: «Немає Діда Мороза!». І мій друг, який був поруч говорить: «Та ні, що ти! Я був особисто в офісі Діда Мороза, минулого року, я з ним знайомий». І дитина не розуміє, що це – казка чи ні. Продовжуйте грати у це. Казка – це чудовий дитячий світ. Тому звісно це буде подарунок від Діда Мороза навіть якщо вони розуміють, що це мій адміністратор.

Андрій Новачук, тато трьох дітей

А якщо у старших дітей запитати, хто кладе під ялинку подарунки, то діти чітко скажуть: «Тато і мама». Вони розуміють, що є тут якийсь елемент свята і несподіванки, який вони хочуть отримати як сюрприз. І під новорічною ялинкою рано вранці можна буде побачити подарунок, або на Миколая під подушкою можна виявити щось цікаве. Третя дитина в нас ще маленька, йому доведеться ще пройти цей шлях

На початковій стадії, коли дитина не розуміє, їй читаєш казки, і вона розуміє на тому рівні, що таке казка. Дід Мороз – це теж казковий персонаж. Ми нічого не вигадуємо і кажемо, що він існує, приходить. Ми не приховуємо, що це казковий персонаж. Якщо дитина запитує, тоді ми звісно відповідаємо картинкою. Зазвичай у такому віці діти радіють подарункам і у них не виникає питань, звідки беруться гроші, як з’являються подарунки.342559881_1cc424e2a3_o

З часом вони дорослішають і запитують, і звісно батьки роз’яснюють. На це свято зручно робити подарунки. Окрім Дня народження є такі можливості дарувати різні дрібниці, які будуть приємні дітям. Діти розуміють, що в певний час вони отримають подарунок

В’ячеслав Колесник, підприємець, батько трьох дітей

– Доки діти були маленькими і не усвідомлювали усю реальність життя, ми казали, що подарунки приходять у будь-якому разі від Бога. Ми не розповідали про якогось Діда Мороза – вони усе це чули зі школи, із зовнішніх джерел. Але у нас запитували, чи існує Дід Мороз. І коли приходив час пояснити це, то ми говорили, що існувала така людина, звали його Миколай. Він робив добро людям, робив подарунки. Люди взяли з нього приклад, зробили з нього у нашій народності Діда Мороза, а в Америці Санта Клауса.

Насправді, ми пояснювали, що його не існує, коли вони могли це зрозуміти. Діти сприйняли це без емоцій і без зайвих питань. По-перше, ми ніколи їм не брешемо. Усе, що ми говоримо, вони сприймають як справжнє. Ми пояснюємо, що у світі це так, а по-справжньому це відбувається таким чином, що усе добре в наше життя приходить від Ісуса Христа, від Бога.

Тетяна Повещенко

 

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image