Діти

Чому я виховую своїх дітей феміністками?

Джастін Трюдо з донькою в робочому кабінеті

Я дуже пишаюся свою донькою Елою-Грейс. Вона росте доброю, кмітливою, відкритою до світу навколо неї. Я люблю її, але також я вкрай стурбований тим, що жінки та дівчата в сучасному світі досі стикаються з нерівністю. Я не можу з цим миритися як батько, як син, як чоловік та як громадянин. І в Канаді і по всьому світу жінки та дівчата досі зазнають насилля, дискримінації та впливу стереотипів, які обмежують їх, ускладнюють для них втілення їх мрій. Мене бісить, що моя талановита та чутлива донька зростатиме в світі, де до неї можуть ставитись не серйозно чи не сприйматимуть її точку зору лише через її гендер.

Я можу зменшити ці нерівності і роблю це кожного дня. Але найкраще, що ми можемо зробити з дружиною – це допомогти нашій дочці вірити в себе, твердо усвідомити, що вона є самодостатньою саме такою, якою вона вже є. Що вона володіє величезною силою і внутрішньою цінністю, яку ніхто ніколи не може відібрати у неї. Що її голос сильний. І вона може довіряти йому та користуватися ним.

Це значить виховати її феміністкою. Абзац.

Мені дуже пощастило бути з чудовим партнером в цьому проекті. Моя дружина Софі продовжує надихати мене та давати мені нові виклики в цьому. Кілька років тому Софі спитала мене: “Як ти будеш виховувати синів аби вони теж виросли сильними прихильниками прав жінок та дівчат?”Гендерна рівність – це проблема, яка торкається не лише жінок. Коли жінки та дівчата мають ті ж можливості, що й чоловіки та хлопчики – виграють всі. І від кожного з нас залежить аби це стало реальністю.

Наші сини мають силу та відповідальність змінювати нашу культуру сексизму, і я хочу, щоб мої сини – Ксав’є та Адрієн, коли вони трохи підростуть, глибоко це зрозуміли. Але я також хочу допомогти їм вирости дорослими, які вмітимуть співчувати, матимуть відкритість, любов та жагу до справедливості. Я хочу, щоб мої сини уникли тиску хибного уявлення про маскулінність, який так завдає шкоди чоловікам та всім, хто поруч з ними. Я хочу, щоб їм було комфортно бути самими собою. І бути феміністами. Які відстоюють те, що є правильним, і які можуть з гордістю дивитися собі в очі.Адже фемінізм – це не просто віра в те, що чоловіки і жінки рівні. Це усвідомлення того, що коли ми всі рівні, ми всі більш вільні. Так ми починаємо будувати світ, де до всіх ставляться з повагою та визнанням. І це непохитне переконання, що всі люди мають однакові права та свободи – що мої права – це ваші права, і лише тоді, коли ваші права повністю захищені, мої теж.

Такого світу ще немає. Але його можуть побудувати люди, які мають сильне почуття справедливості, відстоюють права інших та шукають свої унікальні шляхи створення більш інклюзивних спільнот.Це світ, у якому ми хочемо жити. Це світ, у якому мають жити наші діти. Виховувати наших дітей феміністками означає усвідомлювати, що вони всі мають зіграти роль у побудові цього світу. Виховувати наших дітей феміністками – це шанувати їхнє майбутнє, тому що вони мають відповідальність – і силу – зробити його кращим.

Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, батько трьох дітей, 2017 рік

Джерело: Marie Claire

На фото: Джастін Трюдо з донькою в робочому кабінеті

Читайте також: Артем Чапай, найвідоміший тато в декреті

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image