Освіта

«Гра в кальмара»: вчителі по всьому світу просять батьків не показувати дітям серіал

Игра в кальмара

Щоб було всім зрозуміло: «Гра в кальмара» — це зовсім не дитяче шоу.

Вже складно ігнорувати популярність «Гри в кальмара». Унікальна сюжетна лінія, правильне поєднання інтриги, страху і таємниці. Серіал швидко став найпопулярнішим продуктом Netflix за весь час.

Але цей контент — не для дітей. Навіть незважаючи на те що серіал має рейтинг TV-MA (в американській системі – «містить контент не для дітей» – Батьківський клуб), діти імітують шоу на ігрових майданчиках в школах. А вчителі попереджають батьків про небезпеку. Ось що вам потрібно знати.

Ми попереджали

Початкові школи в США, Австралії, Азії та Європі випустили попередження для батьків про серіал Netflix. Вони просять батьків докласти максимум зусиль, щоб їхні діти не дивилися серіал «Гра в кальмара». Південнокорейське шоу рясніє «жорстоким насильством і кровопролиттям».

Дорослі, змучені боргами, грають в страшні версії популярних дитячих ігор на життя і смерть. Це цікаве шоу для дорослих, і за ним стоїть дещо інше значення, крім насильства, викликаного шоковим фактором. Але це не той нюанс, який помітить більшість дітей.

Читайте також: Гра в кальмара: як говорити про серіал з підлітками

BBC повідомляє, що батькам розсилають листи, що закликають їх двічі подумати, перш ніж дозволити своїм дітям дивитися «Гру в кальмара», тому що це має наслідки безпосередньо у школі. Гарет Ніколс, директор британської початкової школи сера Френсіса Хілла, зазначив, що «невелика група школярів у віці близько шести років» розповідала про шоу і «розігрувала деякі його сцени».

Скріншот: “Гра в кальмара”

«Хоча деякі з зображених «ігор» можна розглядати як адаптацію традиційних дитячих розваг, – продовжив Ніколс, – «жорстокі наслідки помилок неприйнятні для молодих глядачів».

Кальмари вже в наших школах

Початкова школа Джона Брамстона в Есексі, Англія, також повідомила, що діти грали в свої версії «Ігри в кальмара» і випустила попередження для батьків. «Діти, які дивляться це, знайомляться з візуальними, реалістичними сценами насильства, і, на жаль, вони втілюють їх на ігровому майданчику, що неприпустимо», – йдеться в записці, повідомляє The Independent.

Раніше в цьому місяці одна школа у Бельгії також розіслала в соціальних мережах попередження батькам. У повідомленні говорилося, що учні центру Communale d’Erquelinnes захоплювалися грою в стилі «Гра в кальмара» на дитячому майданчику. Тим, хто програв наносили удари кулаками.

«Ми максимально пильні і прагнемо зупинити цю нездорову і небезпечну гру», – написали в Facebook офіційні посадові особи школи. «Ми розраховуємо на вашу підтримку і співпрацю, щоб підвищити обізнаність про наслідки, до яких це може призвести! На дітей, які продовжать цю гру, будуть накладені штрафи (удар по іншим дітям… вочевидь, «Раз, два, три … замри!» (французька комедія-фарс про дівчину, яка стикається з бідністю, насильством, бандитизмом і пияцтвом – Батьківський клуб) вже дозволено)!».

Читайте також: Відпустка з дітьми: як відпочити і не зійти з розуму

Найгірші практики

Як повідомляє The Sydney Morning Herald, Лінда Уікхем, директор державної школи Далвіч-Хілл, зробила попередження батькам. Вона попросила їх змінити налаштування Netflix, щоб діти, перебуваючи вдома, не дивилися серіал.

гра в кальмара

«Діти можуть легко імітувати грубу мову і агресивну поведінку, особливо за межами вашого будинку і у більш масштабному просторі шкільного ігрового майданчика», – сказала Уікхем.

Все розуміємо

У соціальних мережах батьки ділилися аналогічними попередженнями, які вони отримали з шкіл своїх дітей. І реакції неоднозначні. Деякі батьки вважають, що серіал став проблемою в школі. Іншим не подобається, коли їм кажуть, що вони можуть або не можуть дозволити своїм дітям дивитися вдома. «Я не можу придумати ніякого більш ефективного імпульсу для молодших школярів захотіти дивитися «Гру в кальмара», ніж лист зі школи до батьків з проханням не дозволяти дітям дивитися серіал і розповідь на спеціальному освітньому уроці (PSHE) про питання, підняті в «Грі в кальмара», – написав один з батьків.

Читайте також: Як відучити дитину від смартфона?

«Школа розіслала лист з попередженням про те, що деякі діти грали в школі в ігри, в яких були відтворена низка смертей з «Гра в кальмара», – поділився в Твіттері інший батько. «Я маю на увазі те, що не хочу бути батьком з вікторіанської епохи, але як, чорт забирай, вони взагалі можуть подивитися серіал?».

Популярні серіали, подібні «Гра в кальмара», так чи інакше з неминучістю дійдуть до наших дітей. Але, якщо діти ще недостатньо дорослі, щоб знати, що в ці ігри небезпечно грати на дитячому майданчику, вони, ймовірно, ще занадто молоді, щоб його дивитися.

Хвиля небезпечних ігор докотилася і до України: у Луцьку діти теж імітують епізоди з серіалу. Психологи і педагоги б’ють на сполох.

https://www.youtube.com/watch?v=iRkSrGAObIc
“Гра в кальмара”: українські реалії

За матеріалами Fatherly.com, BBC, The Guardian

Підпишіться на розсилку щоб щодня отримувати в свою поштову скриньку оригінальні статті та поради експертів.
↓ Отримайте краще від нас прямо в свою поштову скриньку


    form_image